Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26144 miejsce

Warszawa. Lotnisko Chopina już gotowe na zimę

Do odśnieżania lotniska gotowych jest dziesięć nowych i dziewięć starych pługów śnieżnych. Zdaniem rzecznika lotniska, port lotniczy jest w stanie zapewnić ciągłość operacji lotniczych, nawet przy obfitych opadach śniegu.

Zakupione maszyny skrócą o połowę czas odśnieżania dróg startowych. / Fot. Piotrus, GNU 1.2 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ok%C4%99cie_-_p%C5%82ug.JPG Marek Walczak, kierownik Działu Utrzymania Nawierzchni Lotniskowych zapewnia, że port lotniczy jest przygotowany na nadejście zimy bardzo dobrze.
"Zapewniam, że zrobimy wszystko, żeby wszyscy ludzie i towary przewożeni samolotami docierali do Warszawy zawsze na czas i bez żadnych zakłóceń" - zaznacza w wypowiedzi dla TVN Warszawa Walczak.

Jak podaje TVN Warszawa sprzęt jakim dysponuje warszawskie lotnisko jest najnowocześniejszy w Polsce. Kolumna "odśnieżająca" będzie składać się z dziesięciu maszyn oraz zraszarki. Ich zakup był sfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Koszt projektu wyniósł 23,1 mil złotych.

Zakupione maszyny skrócą o połowę czas odśnieżania dróg startowych. Uprzątnięcie zalegającego śniegu na pełnej szerokości będzie możliwe już po jednym przejeździe zespołu. Dziewięć starszych maszyn będzie wykorzystywanych do odśnieżania miejsc postojowych oraz dróg kołowania.

Jak informuje Przemysław Przybylski - rzecznik lotniska, w 2010 roku zużyto aż o 40 proc. więcej środków chemicznych do pozbywania się lodu z nawierzchni lotniska niż 365 dni wcześniej. Ile w tym roku będzie kosztowała "Akcja Zima"? Nie wiadomo.
"To zawsze zależy od pogody. Jeśli zima będzie długa i intensywna, to wydamy więcej" - podsumowuje marek Walczak.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

nielot
  • nielot
  • 19.10.2011 22:46

Okęcie niech będzie Okęciem jak było od dawna. Okęcie znane jest na świecie.
Nowe lotnisko w Modlinie niech sobie nazywają imieniem Chopina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety w oryginalnym tytule zaproponowanym przeze mnie była nazwa lotnisko Okęcie. Wydawca zmienił na lotnisko Chopina. Rzeczywiście warszawskie lotnisko jest imienia Fryderyka Chopina. Na wszystkich radarach, mapach itd widnieje jednak nazwa Okęcie. W komunikacji lotniczej również. Z moich obserwacji wynika, że fachowcy od lotnictwa posługują się nazwą Okęcie, a spece od PR-u zalecają warszawski port lotniczy tytułować imieniem Chopina. A Wam, która nazwa jest bliższa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.