Facebook Google+ Twitter

Warszawa: ludzkie kości pod asfaltem

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-10-01 09:57

Dziś prace remontowe na ul. Krakowskie Przedmieście w Warszawie zostały przerwane w wyniku niecodziennego znaleziska - robotnicy natknęli się na pogrzebane w ziemi ludzkie kości.

Funkcjonariusz policji sporządza raport ze znaleziska / fot. B. MiędzybrodzkiOkoło południa zamknięte zostały wszelkie wejścia na obszar budowy. Jeden z wykopów znajdujących się w sąsiedztwie pomnika Kopernika otoczony został taśmą, zaś wszyscy robotnicy pracujący w nim musieli przejść do innych zadań. Wezwano policję i straż miejską, na miejscu zjawiła się również przedstawicielka Zarządu Dróg Miejskich.

Pracownicy służb porządkowych dokładnie zbadali zabezpieczone miejsce. Zrobili fotografie, po czym sporządzili raport. Chcieliśmy sprawdzić, co jest przedmiotem tak nadzwyczajnego zainteresowania, lecz natychmiast po wejściu na plac budowy zostaliśmy zatrzymani przez policję. Odmówiono nam jakiegokolwiek komentarza.

- Nie jesteśmy pewni do końca co to jest, więc nie będziemy udzielać żadnych i nformacji – powiedział jeden z pracujących na miejscu policjantów. Z wykonanych przez nas zdjęć jasno wynika jednak, że odkrycie, co do istoty którego nie byli pewni policjanci to ludzkie kości. Chcieliśmy skontaktować się w tej sprawie z rzecznikiem prasowym stołecznej policji, bądź zarządem spółki Mostostal - wykonawcy remontu Krakowskiego Przedmieścia, lecz obydwa telefony milczały. Do sprawy powrócimy w poniedziałek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 01.10.2006 08:35

Walki w powstaniu toczyły się wszędzie. Z okien budynków przy Krakowskim i Nowym Świecie strzelano do Niemców. Później do Polaków. Ale asfalt wylano w latach '60 lub '70, więc równie dobrze kości mogły pochodzić z tego okresu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Walki mogły toczyć się ulicę dalej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, że toczyły się tu walki w powstaniu warszawskim!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie zapominajmy o Powstaniu Warszawskim. Zmarlych często chowano gdzie popadnie. Ale trzeba by się upewnić, czy w tym miejscu były jakieś walki w 1944 r.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zanim w 1823r. wybudowano na Krakowskim Przedmieściu Pałac Staszica czyli obecną siedzibę PAN, w miejscu tym znajdowała się kaplica carewicza Szujskiego (mówiono, że być może gdy zmarł, pochowano go tam), a później kościół dominikanów obserwantów. Przy kościołach zwykle lokowano cmentarze więc tu pewno kryje się zagadka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.09.2006 20:36

Nie sądzę, żeby pod Krakowskim był kiedyś cmentarz. A jeśli w czasach jaśnie panującego Bolka Chrobrego był, to wątpię by 50 cm pod ziemią zachowały się kości ;-) Później już Wazowie się zajęli tym obszarem i od tej pory był tam bruk. Zobaczymy co z tymi kośćmi jak rzecznicy zaczną odbierać telefony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Heh, w końcu to krakowskie przedmieście to też ziemia :) Ja słyszałam, że jedno z osiedli w sąsiednim mieście do mojego (w Chorzowie) stoi na byłym żydowskim cmentarzu i pod blokami są tam kości. Możliwe, że w tamtym miejscu też kiedyś było miejsce pochówku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa jestem co to za kości. Można by się spodziewać takich odkryć w ziemi, ale że pod krakowskim przedmieściem? Czekamy na dalsze informacje:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.