Facebook Google+ Twitter

Warszawa ma "Pekin", Tychy mają "Papry". A Twoje miasto? Napisz

Pomóżcie nam stworzyć nietypową mapę Polski, na której zaznaczymy obiegowe, nieoficjalne nazwy budynków, placów, pomników i innych charakterystycznych miejsc, w waszych miastach, miasteczkach oraz wsiach.

Masz zwyczaj umawiać się ze znajomymi "pod pajacem" (Pałacem Kultury i Nauki) lub "na patelni" (placyku przy stacji metra Centrum)? Ta akcja jest dla Ciebie. Chcemy stworzyć mapę Polski, na której zaznaczone będą najpopularniejsze potoczne nazwy. W ten sposób, odwiedzając nieznaną miejscowość, będzie Ci się łatwiej po niej poruszać.

Czekamy na wasze propozycje w komentarzach. Podawajcie adres opisywanego miejsca i jego potoczną nazwę, funkcjonującą w waszym środowisku. Mapę będziemy aktualizować na bieżąco.Mapę nazw obiegowych w miastach woj. śląskiego znajdziecie na stronach Dziennika Zachodniego.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

"Paryż" w Warszawie to ogród na tyłach budynków przy ulicy Nowy Świat 67 ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Pruszkowie są dwa Manhattany mały i duży. Tak nazywa się place targowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Michal
  • Michal
  • 10.08.2011 10:08

przydałaby się jeszcze weryfikacja... bo każdy może sobie na pisać gdziekolwiek "dupa słonia"

Komentarz został ukrytyrozwiń
dumiś
  • dumiś
  • 03.08.2011 16:54

Świetny przewodnik zatem powstanie :)
W Wałbrzychu jest Manhattan :) jest to od dawien przyjęta nazwa targowiska niekoniecznie z excluzywną odzieżą, ale jakby centrum mody ;) oraz liczne inne stoiska to w dzielnicy Piaskowa Góra, jest też w Wałbrzchu "Palestyna" ale nie wiem skąd ta nazwa się wywodzi, jest ona w dzielnicy Sobięcin i jest coś jak trójkąt bermudzki własnie... lepiej tam sie nie pokazywac.
Pozdrawiam serdecznie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamiętajcie aby podawać w miarę dokładne adresy tych specyficznych miejsc :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ruda Śląska ma: Paryż, Amerykę, Karmańskie, Bertę, Fryne, Kafałs, Chebzie, Rasik i jeszcze setki roztomaitych lokalnych barwnych nazw

Komentarz został ukrytyrozwiń

A my mamy w Częstochowie plac nazywany kwadratami oraz dawny Megasam a teraz nazywa się Dom handlowy "Kwadraty". Tam było i jest miejsce spotkań ludzi. ładne ławeczki są i ładny plac

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wrocław ma swój „trójkąt bermudzki".O tej dzielnicy śpiewał kiedyś Lech Janerka w piosence "strzeż się tych miejsc". Wrocławski „trójkąt bermudzki" to ulice Traugutta, Kościuszki i Pułaskiego. Trójkąt to ciemne, zdewastowane bramy przy Mierniczej czy Zgodnej oraz szare, brudne podwórka i prostytutki stojące przy Gwarnej lub na Więckowskiego. Miejsce obrosłe legendą - pisały o nim ogólnopolskie media, powstawały filmy na ten temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przejeżdżałem niedawno obok pl. Teatralnego w Łodzi. Tamtejsza fontanna przypomina nieco rzeszowski pomnik :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeszów, Pomnik Czynu Rewolucyjnego -> "Wielka Cipa"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.