Facebook Google+ Twitter

Warszawa ma szansę znaleźć się na planszy specjalnej wersji gry Monopoly! Na stolicę Polski możecie głosować od 13 lutego

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych gier na świecie "Monopoly" obchodzi w tym roku 80 urodziny. Z tej okazji przygotowywana jest ogólnoświatowa wersja gry, na planszy której ma szansę znaleźć się Warszawa. Na stolicę Polski głosować można do 26 lutego.

 / Fot. William Warby CC BY 2.0Monopoly to jedna z najpopularniejszych gier planszowych świata, której sprzedaż prowadzona jest w 114 krajach. Z okazji 80 urodzin w drugiej połowie roku w sprzedaży pojawi się specjalna, ogólnoświatowa wersja gry "Monopoly Tu i Teraz - edycja 2015". Na planszy limitowanego wydania umieszczone zostaną 22 miasta z całego świata.

O tym, które miasta znajdą się na planszy zdecydują internauci. Wybierać mogą spośród 80 miast. Warszawa rywalizować będzie m.in. z Berlinem, Buenos Aires, Hongkongiem, Londynem, Paryżem, czy Wilnem.

Zobacz także: Warszawska Praga warta odwiedzenia! Jest jednym z najciekawszych miejsc w Europie

Pierwszy etap głosowania ruszy 13 lutego i potrwa do 26 lutego. Głosować będzie można na stronie www.monopoly.pl. Miasta, które zdobędą największą liczbę głosów, znajdą się na planszy Monopoly.

Organizatorzy przewidują także dogrywkę. Jeżeli Warszawie nie uda się za pierwszym razem uzyskać potrzebnej liczby głosów, ma szansę starać się o tzw. dziką kartę. Drugi etap rozpocznie się 27 lutego i potrwa do 13 marca.

Gra Monopoly zadebiutowała w USA w 1935 roku. Polega na zakupie i handlu nieruchomościami, dając graczom szansę na obrót wielkimi pieniędzmi. Rozpoczynając od pola Start, należy okrążać planszę, kupując i sprzedając nieruchomości, budując domy i hotele. Za wejście na pole kupione przez innego gracza płaci się czynsz. Sukces zależy od trafnych decyzji, polegających na dokonywaniu mądrych inwestycji, udanych licytacji i odrobiny szczęścia.

źródło:um.warszawa.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.