Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Mała Japonia w parku Szczęśliwickim

Do pierwszego szkolnego dzwonka pozostało już niewiele czasu, warto go wykorzystać jak najlepiej. Pogoda w te wakacje uniemożliwia mały wypad nad wodę, ale twórcy akcji "Lato w mieście" udowadniają, że i w zakorkowanej i betonowej stolicy można fajnie spędzić czas.

 / Fot. en:Image:Mountfujijapan.JPG from WikipediaNudzić się nie będą osoby, które jutro wybiorą się do parku Szczęśliwickiego. W ramach akcji "Lato w mieście" część parku zamieni się w japońskie miasteczko. Atrakcji będzie co nie miara.

W specjalnych pawilonach doskonale przygotowani instruktorzy nauczą dzieci m.in. sztuki układania kwiatów (ikebany), wiązania kimona, składania papieru (origami), makijażu, konstruowania wachlarzy i tworzenia ozdób do włosów. A to jeszcze nie wszystko. Wielbiciele japońskiego komiksu (manga) i animacji (anime) wraz z opiekunem poznają zasady specyficznego stylu rysowania, kreowania postaci i przedstawiania historii. W powietrze wyleci całe mnóstwo stworzonych przez dzieciaków latawcy (trochę innych od tych europejskich).

Piknik to również nie co dzienna szansa dla rodziców na darmową degustację oryginalnie parzonej japońskiej herbaty. Przy dzwiękach tradycyjnej muzyki z kraju cesarza Akihito będzie można odetchnąć od spraw zawodowych i trudów życia codziennego. O godz. 13 rozpocznie się specjalny pokaz sztuk walki.

Gwoździem programu będzie wspólne malowanie ponad dwumetrowej konstrukcji z kartonowych pudełek, tak aby po ukończonej pracy wyglądała ona jak olbrzymi smok.

Instruktorzy spróbują przybliżyć dzieciom kulturę Japonii w jedyny możliwy dla nich do zaakceptowania sposób - poprzez zabawę. W czasie pikniku zdobytą wiedzą będzie można się wykazać w wielu ciekawych konkursach i quizach. Organizatorzy obiecują, że nikt nie wyjdzie z pustymi rękami.

Happening "Kraj Kwitnącej Wiśni"
Park Szczęśliwicki
wtorek 14.08.
od godz. 10

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Szkoda, że dopiero teraz przeczytałam twój artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.08.2007 17:20

Jak nie zapomnę, to chyba się tam wybiorę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.