Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Manifestacja w obronie fok

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-13 17:26

"Stop rzezi fok" - takie hasło skandowało kilkadziesiąt osób pod ambasadą kanadyjską w Warszawie. Protestowali przeciwko bestialskiemu i niehumanitarnemu ich zdaniem zabijaniu focząt.

W ciągu ostatnich lat zabito ich w Kanadzie ponad milion. Zdaniem uczestników protestu nie do zaakceptowania jest fakt, że zabijane są młode, często kilkunastodniowe zwierzęta. Do zabijania służą pałki z hakami, a zwierzęta podczas odzierania z futer często jeszcze żyją.

Zdaniem Dariusza Gzyry z Fundacji Empatia - organizatora protestu, masowe zabijanie fok jest procederem czysto komercyjnym. Foki zabijane są wyłącznie na futra, a korzyści z polowań są niewspółmierne do cierpienia, jakiego doświadczają zwierzęta.

Protestujący złożyli w ambasadzie Kanady petycję wzywającą rząd w Ottawie do przerwania procederu polowań. Pod petycją zebrali kilka tysięcy podpisów. Tylko całkowity zakaz polowań może ich zdaniem zakończyć masową rzeź fok.

Chociaż wiele krajów, w tym stany Zjednoczone i niektóre kraje Unii Europejskiej, zabroniły importu foczych skór, to właśnie Europa jest największym rynkiem zbytu. Polska jest jednym z importerów.
ęłęó2 marca działająca przy parlamencie Unii Europejskiej Komisja Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów poparła całkowity zakaz handlu produktami z fok w Unii Europejskiej. Komisja przekaże swoją opinię na posiedzenie plenarne Parlamentu Europejskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.