Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Manifestacje związkowców zablokują stolicę?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-28 08:30

Około 3 tysięcy osób we wtorek i 6 tysięcy w środę może demonstrować w stolicy. Przyjazd do Warszawy zapowiedzieli związkowcy z PKP. Warszawskie Śródmieście oraz Mokotów czekają więc utrudnienia w ruchu.

We wtorek od 11.30 do 16 ulicami miasta przejdą przedstawiciele Federacji Związków Zawodowych Pracowników PKP, Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność" oraz Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych.

Manifestacja przejdzie trasą: Pałac Kultury i Nauki, chodnik przed dworcem Warszawa Śródmieście, ul. Emilii Plater, Al. Jerozolimskie i ul. Chałubińskiego (jezdnia wschodnia) przed gmach Ministerstwa Infrastruktury. Organizatorzy liczbę uczestników szacują na tys. osób.

W środę protestujących może być dwa razy więcej. Podobne strajki odbędą się także w innych stolicach europejskich, na wezwanie Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych.

W Warszawie w godz. 11.00 - 14.00, odbędzie się zgromadzenie publiczne zwołane przez Komisję Krajową NSZZ "Solidarność". Manifestujący przejdą ulicami: Agrykolą do Al. Ujazdowskich przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Po zakończeniu zgromadzenia związkowcy wrócą ul. Belwederską do autobusów stojących na ul. Gagarina.

Policja ma na bieżąco ma regulować ruch na ulicach.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.