Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Marcowe premiery w Teatrze Studio

Rzadko się zdarza, by w jednym miesiącu teatr zapraszał na dwie premiery. A tak będzie w marcu 2015 roku w warszawskim Teatrze Studio.

Trwają próby do sztuki Efekt. / Fot. Kasia Chmura - Cegiełkowska, materiał Teatru Studio6 marca na Dużej Scenie teatru przy placu Defilad wystawiony zostanie dramat Lucy Prebble "Efekt" w tłumaczeniu Klaudyny Rozhin i w reżyserii dyrektor Teatru Studio, Agnieszki Glińskiej. Dwójka młodych ludzi zgłasza się jako ochotnicy do badań klinicznych nad nową generacją leków antydepresyjnych prowadzonych przez koncern farmaceutyczny. Sytuacja zamknięcia, izolacja od realnego życia, kolejne dawki leku i konfrontacja z lekarzami prowadzącymi eksperyment – wszystko to sprawia, że Maja i Tristan stają przed najistotniejszymi pytaniami: kim jestem i co naprawdę czuję. - W inscenizacji dramatu Lucy Prebble „Efekt” badamy niejasne granice oddzielające ludzki smutek i melancholię od depresji jako jednostki chorobowej oraz miłość rozumianą jako stan ducha od chemicznej euforii neuronów – informuje Marta Bartkowska działu PR Teatru Studio w Warszawie. W spektaklu zobaczymy Agatę Góral, Dominikę Ostałowską, Agnieszkę Pawełkiewicz, Łukasza Simlata i Krzysztofa Stroińskiego.
Premierze towarzyszyć będzie cykl dyskusji, w których wezmą udział psychiatra, psychoanalityczka i filozof kultury. Szczegółowy ich plan można znaleźć na stronie internetowej teatru.

Marcin Bosak podczas próby Utalentowanego pana Ripleya. / Fot. materiał promocyjny Teatru Studio w WarszawieKolejną premierę na scenie Malarnia przygotował tegoroczny laureat Paszportu POLITYKI, Radosław Rychcik, który zaadaptował na potrzeby teatru thriller psychologiczny Mary Patricii Highsmith "Utalentowany pan Ripley", znany z filmowej wersji z Mattem Damonem w roli tytułowej. Przygoda Toma Ripleya rozpoczyna się, kiedy potentat finansowy, Herbert Greenleaf, poszukuje kogoś, kto pomoże sprowadzić do domu jego syna. Dickie wiedzie beztroskie życie w nadmorskim kurorcie Mongibello we Włoszech. Ripley, nie mając nic do stracenia, chwyta okazję i wyjeżdża do Europy. Chce pieniędzy, sukcesu i renomy, żongluje tożsamościami jak najlepszy aktor. Premierę zaplanowano na 15 marca br., a wystąpią: Natalia Rybicka, Marcin Bosak, Łukasz Lewandowski, Tomasz Nosinski i Modest Ruciński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.