Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12783 miejsce

Warszawa. "Metro nas truje!" - mieszkańcy Kabat u prezydenta

Jak zapowiadali, tak zrobili. Protest mieszkańców Kabat został złożony w siedzibie metra oraz u wiceprezydenta Warszawy, a więc sprawa cuchnących oparów z metra wciąż jest aktualna.

Mieszkańcy Kabat przed siedzibą Metra / Fot. Kamila Glińska- Mamy dwa główne postulaty - zapowiada Michał Probulski, jeden z głównych inicjatorów protestu. - Po pierwsze, chcemy dalszej rozbudowy metra, ale w innej technologii. Takiej, która nie byłaby agresywna dla Lasu Kabackiego i dla całego osiedla, a więc lokatorów okolicznych budynków, dzieci uczęszczających do tutejszych szkół i przedszkoli. Po drugie, domagamy się wstrzymania prac budowlanych do czasu przeprowadzenia prawdziwej kontroli - tłumaczy.

Protest w tej sprawie został złożony w siedzibie metra w środę rano. Nikt jednak nie chciał rozmawiać z mieszkańcami, bo jak przekonują przedstawiciele spółki, nikt ich o akcji nie poinformował. – My informowaliśmy, że będziemy składać taki wniosek – twierdzą z kolei mieszkańcy.

Metro nas truje! / Fot. Kamila GlińskaNatępnie protestujący udali się (metrem!) do ratusza, gdzie przyjął ich wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz, który zajmuje się kwestiami z zakresu drogownictwa, komunikacji, infrastruktury, ochrony zdrowia, inwestycji itp.

Protest w ratuszu / Fot. Kamila Glińska- Nie należy się zbytnio "nakręcać". Sprawą trzeba się po prostu zająć - mówi Wojciechowicz. - Sprawdzimy niepokojące sygnały. Nie wykluczam, że sam udam się na miejsce, żeby poczuć to "coś". Właściwie nie ma inwestycji, której nie towarzyszyłyby protesty - tłumaczy.

Mieszkańcy Kabat wyszli od prezydenta z mieszanymi uczuciami. - Interesują nas decyzje, a nie obietnice - mówią. Zaznaczają przy tym, że to pierwszy i jedyny dialog, jaki ktokolwiek z nimi podjął.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

dezedoranty se kupcie..:D kurcze,a ja jeszcze nie jechalam waszym metrem,łolaboga...:

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.