Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25824 miejsce

Warszawa. Mieszkańcy ewakuowanych budynków przy Świętokrzyskiej nie wrócą na razie do domów

- Niektórzy ludzie nie chcieli początkowo otwierać drzwi. Jednak ostatecznie udało się wyprowadzić wszystkich z zagrożonych budynków - mówi jeden ze strażaków uczestniczących w akcji ratunkowej w Warszawie. - Wyszłam tylko z psem na spacer, a teraz nie chcą mnie wpuścić do mieszkania - relacjonowała kobieta, mieszkająca w jednym z ewakuowanych bloków. Tak wyglądał dziś ranek w centrum Warszawy.

 / Fot. Paulina Krukowska- Wezwanie dostaliśmy o 6.20. W ciągu 10 minut dojechaliśmy na miejsce. Ewakuacja już trwała. Nasza jednostka była jednostką pomocniczą. Zostaliśmy zadysponowani do ewakuacji. Dostaliśmy informację, że musimy ewakuować mieszkańców dwóch budynków. Pierwszym z nich był biurowiec i znajdowali się w nim tylko pracownicy ochrony. Natomiast w drugim budynku oszacowano, że znajduje się ok. 60 osób - mówi Wiadomościom24.pl jeden ze strażaków biorących udział w akcji ewakuacyjnej na skrzyżowaniu Świętokrzyskiej i Szkolnej.

- Niektórzy ludzie nie chcieli początkowo otwierać drzwi. Jednak ostatecznie z mieszkań, które ewakuowała moja grupa, udało się wyprowadzić wszystkich. Chodziliśmy pojedynczo i pukaliśmy do poszczególnych mieszkańców, prosząc o szybkie opuszczenie mieszkania. Ludzie mieli mało czasu. Zabierali tylko dokumenty i wychodzili. Według mnie ewakuacja przebiegła całkiem sprawnie. Wiadomo, że w takich sytuacjach ludzie panikują i jest chaos. Gdy dojechaliśmy na miejsce w okolicy znajdował się już spory tłum. Początkowo podejrzewano awarię gazową, gdyż wyczuwalny był gaz. Dlatego w okolicy zamknięto dopływ gazu. Po ewakuacji nasza jednostka, jako że była tylko jednostką pomocniczą została wycofana. W dalszej części akcji nie brałem udziału - dodaje strażak.

Zobacz też: W centrum Warszawy zapadła się ziemia. Marszałkowska zamkniętaNieco inne zdanie na temat przebiegu akcji mieli ludzi ewakuowani z budynków znajdujących się przy skrzyżowaniu Świętokrzyskiej i Szkolnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Panie Ramark - jeśli była zdementowana przed 8, to znaczy że o 6 jeszcze nie była. Poza tym oprócz gazu groziło jeszcze zawalenie się budynku, więc szybka ewakuacja była jak najbardziej wskazana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żal mi mieszkańców tych budynków,mam nadzieję,że miasto zapewni im jakieś minimum przetwania,-ponieważ spodziewam się, że jeszcze jutro nie będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wink do godziny 8.00 wersja o gazie była zdementowana więc tym bardziej o 6.00

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robert Ramark Dzisiaj 15:13
Panie Makieła na litość, o godzinie 6 rano budzą i co nie ma pomiłuj? I tak sami nie wiedzieli co się dzieje! A to gaz, a to woda.

- Dokładnie tak. Jak ewakuacja to ewakuacja. Gaz się ulatniał, bo się rozszczelnił gazociąg, na budynku pojawiły się pęknięcia, więc ktoś podjął słuszną decyzję żeby na wszelki wypadek ludzi stamtąd jak najszybciej zabrać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oglądałem na bieżąco w TVP Info i byłem zbulwersowany ignorancją a.prowadzących dwóch Pań idiotyczne wręcz pytania b. nonszalancją rzecznika Straży który wmawiał, że osuwisko ma 12 m2 gdy widać było choćby na murze kamienicy według okien że jest dużo więcej. c. rzecznika Ratusza, ktory był łaskaw powiedzieć, że mieszkańcy mogą się dowiedzieć wszystkiego ze strony internetowej Ratusza/sic!/ a skąd mieli mieć dostęp z autobusów?
Panie Makieła na litość, o godzinie 6 rano budzą i co nie ma pomiłuj? I tak sami nie wiedzieli co się dzieje! A to gaz, a to woda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie nie rozumieją, że w takiej sytuacji każda sekunda jest ważna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak ja lubię takie tytuły - "Policja wyrzucała ludzi z mieszkań" A co? Mieli delikatnie zapukać i grzecznie powiedzieć - Może łaskawa pani zechce opuścić mieszkanie, dobrze poczekamy aż pani zrobi makijaż i złapie tego kanarka który fruwa po mieszkaniu...
W sytuacji zagrożenia nie ma zmiłuj się i nikt w wersal się nie bawi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.