Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Mieszkańcy kradną worki z wałów przeciwpowodziowych!

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zwróciła się do warszawiaków z apelem, by nie kradli worków z piaskiem z zabezpieczonych terenów.

Zamknięty Wał Miedzeszyński / Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski- Szanujmy własną pracę i wysiłek, który w to włożyliśmy. Zwłaszcza, że może być trzecia fala - powiedziała prezydent Warszawy. W niedzielę strażnicy miejscy zatrzymali mężczyznę, który kradł worki z piaskiem w okolicy mostu Siekierkowskiego. W samochodzie miał zapakowanych dziesięć worków. Zdarzają się także przypadki kradzieży po jednym worku. Najczęściej są to mieszkańcy, którzy mają posesje nad Wisłą.

Od soboty służby ułożyły ponad 16 tys. worków z piaskiem. Władze miasta zakupiły dodatkowe worki i piasek. W sumie do wykorzystania jest jeszcze 200 tys. worków z piaskiem, 175 tys. pustych worków i 120 ton piasku. Stołeczna straż pożarna przygotowała trzy bazy worków - przy moście Siekierkowskim, Trasie Siekierkowskiej, Wale Miedzeszyńskim. Osoby, które chcą pomóc służbom miejskim w zabezpieczaniu wałów proszone są o kontakt pod numerem telefonu 800 707 047.

Dodatkowe umocnienia wałów przeciwpowodziowych w Porcie Praskim w Warszawie. / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiKradzież worków z piaskiem to nie jedyny problem służb miejskich. Policjanci i strażnicy miejscy patrolują okolice Wisły, by warszawiacy nie wchodzili i nie wjeżdżali na nasiąknięte wodą wały. Od 5 czerwca, decyzją wojewody mazowieckiego, obowiązuje zakaz wstępu na wały. Osoby łamiące zakaz będą karane wysokimi mandatami. Wysokie kary nie powstrzymały jednak niektórych mieszkańców przed wejściem na wały.

Wysokość fali kulminacyjnej ma być taka sama jak w maju - 780 cm. - Dokładnie tyle samo, ile mieliśmy w stolicy 22 maja o godz. 11 - powiedział wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

Zdaniem ekspertów, fala wezbraniowa na Wiśle będzie przechodziła przez Warszawę przez trzy dni. Kulminacja spodziewana jest w nocy z wtorku na środę, ok. godz. 3.

Na podstawie: TVN Warszawa, MM Warszawa, UM Warszawa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Niestety, mieszkańcy, którzy zabierają z wałów worki zachowują się bardzo nieodpowiedzialnie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Te wysokie kary, tu mandat 100 zł lub pouczenie :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proponuję: worek na łeb i uszczelnić nim wały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po prostu wstyd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie chcą bronić się przed wodą . Oczywiście nie powinny kraść .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.