Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Mieszkańcy Ochoty nie chcą meczetu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-27 20:44

Kilkadziesiąt osób protestowało w Warszawie przeciwko budowie meczetu na Ochocie. Policja oddzielała ich od zwolenników budowy Ośrodka Kultury Muzułmańskiej w Polsce.

Protest zorganizowało Stowarzyszenie Europa Przyszłości. Jego prezes Jan Wójcik mówił o postępującej - jego zdaniem niepokojącej - islamizacji. Jak powiedział, obawia się rozwoju radykalnego Islamu w Polsce.

Przewodniczący Ligii Muzułmańskiej Samir Ismail przekonuje, że każdy powinien mieć prawo zarówno do protestu, jak i do wolności wyznania. Meczet powstaje głównie dzięki pieniądzom saudyjskiego sponsora, co wzbudziło obawy protestujących dziś na Ochocie. Od takich skojarzeń odżegnuje się Samir Ismail. Podkreśla, że Liga nie ma żadnego związku z żadną organizacją na Bliskim Wschodzie.
W Ośrodku Kultury Muzułmańskiej na Ochocie, oprócz sali modlitwy, ma powstać także między innymi biblioteka i galeria sztuki. Ośrodek ma być otwarty nie tylko dla muzułmanów.

Szacuje się, że w całej Polsce żyje 35-40 tysięcy muzułmanów, większość z nich to Tatarzy. W Warszawie mieszka 11-13 tysięcy wyznawców islamu. Budowany w stolicy meczet ma być piątą islamską świątynią w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.