Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Mieszkańcy osiedli przy ul. Coopera odcięci od świata

Trasa S8 oraz wybudowana druga jezdnia Górczewskiej, odetną mieszkańcom wjazd na osiedle. Zabraknie skrętu do osiedli przy ul. Coopera.

Pętla autobusowa: Osiedle Górczewska / Fot. Ireneusz S. Wierzejski, GNU Licencji Wolnej Dokumentacji Druga jezdnia Górczewskiej miała być otwarta razem z trasą ekspresową S8. Prace jednak się opóźniły przez problemy z gruntami, leżącymi pomiędzy pętlą autobusową Osiedle Górczewska, a trasą ekspresową S8. Teraz Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych obiecuje, że druga jezdnia powstanie do końca roku.

Projekt inwestycji jest już gotowy i to właśnie on wywołał panikę wśród mieszkańców ul. Coopera. Plan zakłada wyjazd z Coopera na Górczewską w stronę centrum, ale nie przewiduje przejazdu w drugą stronę. "Po poszerzeniu Górczewskiej zabraknie wjazdu w ul. Coopera dla jadących od strony centrum", wypowiada się dla Życia Warszawy Marcin Zakrzewski z Bemowa. Uspokoić mieszkańców próbuje rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych Agata Choińska, która mówi, że zabieg projektanta jest celowy. U zbiegu Górczewskiej z Lazurową ma powstać rondo, a sygnalizacja do skrętu w lewo utrudniłaby zjazd z ronda. Samochody jadące w kierunku osiedla zablokowałyby rondo.

Przebieg drogi ekspresowej S8 na terenie Warszawy. Kolor zielony: odcinki istniejące, żółty: czekające na przebudowę, czerwony: w trakcie przebudowy / Fot. Marcin Floryan, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:WarszawaS8.svg&filetimestamp=20110119174208 Dla kierowców przejazd będzie dostępny nad trasą S8. I tu pojawia się drugi problem. 200 metrów dalej stoi znak zakazu zawracania, a to oznacza, że mieszkańcy osiedla przy ul. Coopera będą musieli zawracać "na dziko". Obecnie rezydenci walczą o "zawrotkę" nad trasą S8. Decyzja o niej jeszcze nie zapadła.

Prawdopodobnie do końca marca ratusz dostanie pozwolenie na budowę. Prace wykona budżetowy Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.