Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Mieszkańcy Włoch apelują o budowę posterunku policji

Mieszkańcy Starych i Nowych Włoch apelują do władz miasta o budowę posterunku policji. Twierdzą, że czują się terroryzowani przez miejscowych bandytów. Ich postulatów najprawdopodobniej nie da się spełnić w najbliższym czasie.

Policja / Fot. PolicjaMieszkańcy podają przykłady przestępstw, które najczęściej mają miejsce na ich osiedlach: kradzieże telefonów, plądrowanie piwnic, podpalenia samochodów, a nawet cieżkie pobicia przypadkowych przechodniów.

Lokalna społeczność wobec takich zachowań czuje się bezradna, dlatego planuje wystosować petycję do Komendy Stołecznej Policji w sprawie budowy komisariatu. Mimo, że ta inicjatywa znalazła poparcie wśród lokalnych polityków m.in. wiceburmistrza dzielnicy Jerzego Kowaliszyna, to jak informuje KSP, nowe inwestycje we Włochach nie będą realizowane w najbliższym czasie.

Tymczasem statystyki są nieubłagane. W 2009 r. liczba rozbojów wzrosła o ponad 57 procent, akty wandalizmu o 11 proc., a kradzieże o 4 proc. Niestety, te wysokie liczby nie idą w parze ze skutecznością służb na tym obszarze - donosi Życie Warszawy.

Obecnie Włochy obsługiwane są przez posterunek przy ul. 17 Stycznia na Okęciu. Jak przyznają sami mundurowi, często dojazd na miejsce zdarzenia jest bardzo utrudniony, szczególnie w godzinach szczytu. Brakujące komisariaty są zmartwieniem nie tylko jednej dzielnicy. Z podobnym problemem borykają się Miasteczko Wilanów, które podlega posterunkowi przy ul. Okrężnej na Mokotowie, oraz Ursynów, który stara się o przekształcenie własnej jednostki w komendę rejonową.

Policja chętnie otwiera swoje nowe oddziały poza Warszawą, np. w Markach. Planowane jest postawienie placówki w Jabłonnej i Błoniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Można skorzystać z martwego pseudo posterunku przy Chrobrego:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.