Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26613 miejsce

Warszawa. Miliony utopione w basenie

Choć ma dopiero 6 lat, już wymaga remontu. Basen Polonez przy ul. Łabiszyńskiej na Targówku od stycznia stoi zamknięty. Naprawa, której w ogóle nie powinno być, będzie kosztowała ponad 8 mln zł.

Słupek startowy na basenie pływackim. www.wikipedia.org / Fot. Rufino UribeInwestycja została oddana do użytku w 2004 roku. Polonez miał być jedną z najnowocześniejszych pływalni w Warszawie. Basen sportowy, rekreacyjny, jacuzzi, brodzik, gejzer, stacje masażu pionowego i poziomego, kurtyna wodna, zjeżdżalnia o długości 120m - to wszystko stoi puste już od pół roku. Inspektorzy budowlani stwierdzili, że dalsza eksploatacja obiektu stanowi zagrożenie dla pływających.

Winę za tragiczny stan basenu ponosi zarówno projektant, jak i wykonawca. Firma Property Projekt, która wybudowała pływalnię za około 30 mln złotych popełniła podstawowe błędy. Przeprowadzono analizę techniczną, która wykazała, że źle wykonano dach, jak również ściany i wentylację. Blacha, którą przykryto obiekt ma gwarancję kilkudziesięciu lat trwałości, natomiast w Polonezie zgniła zaledwie po 4. Nieprawidłowo obliczono także odprowadzanie wilgoci, co sprawiło, że budynek w krótkim czasie zaczął pleśnieć.

Władze dzielnicy Targówek skierowały sprawę do prokuratury. To nie jest kwota, którą się daruje -mówi rzecznik prasowy Rafał Lasota. Remont będzie kosztował ponad 8 mln zł, a może nawet więcej. Tak ogromnej sumy nie da się zgromadzić z dnia na dzień. Dzielnicy musi pomóc ratusz, ale ten nie przewidywał remontu Poloneza w swoim budżecie. Dlatego ponowne otwarcie basenu stoi pod znakiem zapytania. Remont będzie można rozpocząć dopiero, gdy Rada Warszawy zatwierdzi pomoc dla Targówka. Kiedy to nastąpi? Raczej nie w tym roku.

Umowę na budowę basenu przy Łabiszyńskiej podpisywał w 2002 r. burmistrz Targówka Marek Kamiński (PO). Inwestycję odbierał jego następca Romuald Gronkiewicz (PiS).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ot, polscy "fachowcy", od inwestora, projektanta, po wykonawcę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.