Facebook Google+ Twitter

"Warszawa: moje miasto". 31 lipca zagraj na Starym Mokotowie

31 lipca na warszawskich ulicach rozegra się pierwsza część gry plenerowej "Warszawa: moje miasto", której scenariusz powstał w oparciu o najnowszą publikację Michała Rusinka "Zaklęcie na <w>". Do udziału w nietypowym wydarzeniu zaprasza Muzeum Powstania Warszawskiego.

MPW / Fot. MPW31 lipca o godz. 15 uczestnicy gry miejskiej "Warszawa: moje miasto" wyjdą na ulice Starego Mokotowa, by tam wcielić się w role bohaterów książki "Zaklęcie na w" Michała Rusinka. Śladami urwisów: Włodka, Staśka, Romka i Tadka przemierzać będą wyznaczoną trasę, w poszukiwaniu sekretnych przejść i rozwiązań dla wielu zagadek. W klimat 1944 roku wprowadzą piosenki powstańcze.

Jak zapowiadają organizatorzy, gra wzbogacona będzie mnóstwem atrakcji. Uczestnicy nie tylko przejadą się motorem i konnym tramwajem, ale spotkają również prawdziwą syrenkę warszawską. Następnie namalują powstańcze graffiti.

MPW / Fot. MPWPodczas przedsięwzięcia, uczestnicy spotkają się z Michałem Rusinkiem, autorem "Zaklęcia na w". Jego publikacja będzie również nagrodą w konkursie.

Finał akcji odbędzie się na portalu Facebook. Wówczas wybrane zostaną 3 smaki, które przywodzą na myśl Warszawę. Ich przygotowaniem zajmie się cukiernia Sweet Home.

Gra miejska "Warszawa moje miasto" jest adresowana zarówno do młodszych, jak i starszych mieszkańców stolicy: amatorów teatru i literatury, miłośników dawnej Warszawy oraz jej smaków.

Tylko dwa dni pozostaly na rejestrację uczestników do gry miejskiej "Warszawa moje miasto", organizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego w ramach obchodów 67. rocznicy Powstania Warszawskiego.
Zainteresowani do 29 lipca mogą nadsyłać swoje zgłoszenia na adres: mojemiasto@1944.pl.

Zobacz także: Warszawiaku, zagraj w "Twoją kliszę z Powstania Warszawskiego"

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Andżelika WP
  • Andżelika WP
  • 30.07.2011 19:53

Czy ktos wie, gdzie zaczyna się ta gra?W którym miejscu na Starym Mokotowie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.