Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Most Północny nie zostanie otwarty w terminie

Most Północny, łączący Bielany i Białołękę, nie zostanie wykończony na czas. Opóźnienie, do którego w znacznym stopniu przyczyniła się majowa powódź, może wynieść nawet pół roku.

Budowa Mostu Północnego. / Fot. www.mostpolnocny.warszawa.plOdcinek trasy o długości 3,4 km wraz z przeprawą mostową według pierwotnych planów miał powstać w 32 miesiące. Zaraz po otwarciu nowej przeprawy, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpocznie modernizację mostu Grota-Roweckiego i uzupełni północny fragment ekspresowej obwodnicy miasta. Tak przedstawia się optymistyczna wizja planu budowy Mostu Północnego, o którym czytamy na stronie mostpolnocny.warszawa.pl.

Już dziś jednak wiadomo, że budowa Mostu Północnego może potrwać nawet pół roku dłużej. Z powodu podwyższonego stanu wody w Wiśle ekipa wstrzymała prace nad budową przęseł nurtowych. Robotnicy uciekli przed wodą, demontując część przygotowanych dotąd szalunków i zbrojeń. Poziom wody nadal utrzymuje się powyżej stanu alarmowego.

Czy jest opóźnienie w budowie mostu Północnego? Władze miasta uchylają się od odpowiedzi na niewygodne, w perspektywie nadchodzących jesiennych wyborów, pytanie.

"Jest opóźnienie w stosunku do założeń harmonogramu – przyznaje rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych Małgorzata Gajewska. – Termin zakończenia budowy się jednak nie zmienił. Wykonawca musiał wliczyć możliwość występowania wysokiej fali w harmonogram prac. Na budowie mostu Siekierkowskiego wysoka fala była pięć albo sześć razy." – czytamy na zw.pl

Mieszkańcom Warszawy pozostaje tylko cierpliwie czekać na zakończenie inwestycji, której wartość opiewa na 977 mln zł. Przy czym 375 mln zł to dofinansowanie z UE.

Źródło: zw.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Mam tylko nadzieję, że przyjaciele Warszawiacy nie będą czekać tyle na nowy most ile my w Płocku ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

cemy = czemu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pogoda weryfikuje wiele planów. Recesja, niestety jeszcze bardziej. Są również przyczyny nieodgadnione, np. cemy nie powstaje w W-wie 2 oczyszczalnia po stronie zachodniej?
Cieszmy się, ze nie powstał pomysł poszerzenia mostu poniatowskiego w miejsce budowy mostu Północnego :), bo jeszcze nie tak dawno stadion miał powstać w Łomiankach :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.