Facebook Google+ Twitter

Warszawa: msza obok Pałacu Prezydenckiego

Obrońcy i przeciwnicy krzyża znów spotkali się na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Jedni odmawiali modlitwy, podczas gdy drudzy zorganizowali parodię.

Krakowskie Przedmieście bez barierek. / Fot. PAP/ Jacek Turczyk / Fot. .W piątek późnym wieczorem blisko stuosobowa grupa, w której znaleźli się m.in. tzw. "obrońcy krzyża" zorganizowała... mszą polową pod bramą Ministerstwa Kultury, które znajduje się dokładnie naprzeciw Pałacu Prezydenckiego. Zgromadzeni odmawiali też różaniec.

Msza puszczana była z radia (prawdopodobnie było to Radio Maryja) i dobiegała z głośników. Na chodniku ustawiono obraz Chrystusa i zapalono znicze. Niektórzy przyszli ze swoimi krzyżami.
Tuż obok ustawiła się druga grupa, złożona głównie z młodych ludzi, która parodiowała "zwolenników". Młodzi krzyczeli m.in.: "gdzie jest krzyż?" oraz "hańba"!

Grali też w popularną grę w "klasy", namalowaną na chodniku w kształcie krzyża.
Wydarzenie miało charakter bardziej kameralny niż poprzednie zgromadzenia. Mimo to ciąg dalszy nowego polskiego folkloru budził zainteresowanie i emocje wśród przechodniów oraz turystów.

Bezpieczeństwa pilnowali strażnicy miejscy, których liczbę zmniejszono w tym miejscu w ostatnim czasie. Tymczasem z Krakowskiego Przedmieścia zniknęły już też barierki, odgradzające dukt od pałacu w czasie poprzednich manifestacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Kasia
  • Kasia
  • 29.03.2011 19:37

Kto pozwolił na tą mszę??? Jak na razie Polska nie jest państem wyznaniowym. Plac pod pałacem prezydenckim jest miejscem publicznym i nie każdemu Polakowi odpowiada manifestowanie w tym miejscu uczuć religijnych. Krzyż w tym miejscu - absolutnie nie (nawet jeśli obok byłaby gwiazda Dawida i muzułmański półksieżyc). Może jeszcze niech się tam pojawią buddyści i zaczna medytować!!!! Weźcie się darmozjady do roboty, a nie urządzajcie jakichś dzikich obchodów. Rzygać sie chce tym 10 kwietnia. Dobrze, że PIS już nie ma TVP, ale i tak pewnie g.... w TV bedzie w tym dniu (dobrze, że mam kablówkę).

Komentarz został ukrytyrozwiń

To z latarni i ze słupów już zeszli podobno krzyczeli "bądź Polakiem schowaj krzyż"

Komentarz został ukrytyrozwiń

ŻENADA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biedni ludzie niech się bawią dalej, im mniejsze zainteresowanie mediów tym prędzej im się znudzi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.