Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Muzeum Narodowe zostanie zamknięte. Na rok

Od 18 lipca Muzeum Narodowe w Warszawie będzie zamknięte dla zwiedzających. Dyrekcja Muzeum zarządziła długo już odkładany remont. Wiosna 2012 roku będzie można odkryć Muzeum w całkiem nowym stylu.

20 czerwca Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego potwierdziło przyznanie funduszy na remont Muzeum Narodowego w Warszawie. Resort przyznał 15 mln zł na przebudowę i rearanżację galerii w gmachu głównym. Prace remontowe podzielone są na cztery etapy i będą trwały rok. Muzeum zostanie znów otwarte w maju 2012 roku. Właśnie wtedy będzie świętować 150 lat istnienia.
 / Fot. Muzeum Narodowe w Warszawie/CC BY-SA 3.0
Jak poinformowała wicedyrektor Muzeum Beata Chmiel w rozmowie z TVP Warszawa, placówka nie była remontowana od 1938 roku. Remont obejmuje odnowienie magazynów, galerii stałych i gmachu. TVN Warszawa informuje także, że planowana jest modernizacja sali kinowej, kawiarni, odnowienie dziedzińca głównego i otwarcie dla zwiedzających dziedzińca im. Stanisława Lorentza. Również na terenie placówki ma być dostępny Internet bezprzewodowy.

Dokładnych informacji na temat planowanych prac w Muzeum udzieliła na konferencji prasowej Agnieszka Morawińska, dyrektor placówki - To będzie najszybsza i najbardziej ryzykowna operacja, jaką można przeprowadzić. Zastałam to muzeum w stanie kompletnego wyeksploatowania. Stała galeria w takiej instytucji nie powinna mieć więcej niż 15 lat. Najstarsza z naszych, galeria sztuki obcej, powstała na przełomie lat 50. i 60., najmłodsza, przygotowana zresztą przeze mnie, galeria sztuki polskiej, ma 20 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kiedyś to trzeba było to zrobić. I jaki sens ma to larum ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.