Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Na Bielanach startuje turniej Volleymania!

Na bielańskim orliku przy ul. Rudzkiej 6 rozpoczęły się wczoraj, 8 września 2011 r., eliminacje ogólnopolskiego turnieju Volleymania.

W eliminacja wzięły udział cztery drużyny dziewcząt / Fot. CRS BielanyW czwartek na orliku, w kategorii "szkoły podstawowe", rywalizowały cztery drużyny dziewcząt z Bielan i Pragi. Bezapelacyjnie wygrały zawodniczki ze szkoły podstawowej nr 30 z warszawskiej Pragi. "SP30" w czasie trzech meczów (turniej rozgrywany był w systemie każdy z każdym) nie przegrały żadnego seta. SP 53 z Bielan zajęła 3 miejsce.

Pierwszego dnia eliminacji rozegrano też dwa mecze chłopców. Reprezentacja SP 53 pokonała drużynę składającą się z zawodników UKS Unia Warszawa 2:1. Tym samym bielańska drużyna przeszła do kolejnego etapu rozgrywanego już na szczeblu wojewódzkim. Mimo brzydkiej pogody turniej zgromadził rzeszę kibiców. Głównie uczniów pobliskiej szkoły podstawowej. Zawodnikom kibicował też burmistrz Bielan, Grzegorz Pietruczuka, i zastępczyni dyrektor CRS Bielany, Agnieszka Pawlak. Relację z turnieju będzie można obejrzeć w TVP 1 oraz TVP Sport w sobotę (10 września) o godz. 10.

Zapisy na turniej Orlik Volleymania rozpoczęły się 7 czerwca i trwały do 31 sierpnia. Młodzież podzielona na dwie kategorie wiekowe: 12-13 lat i 14-15 lat rywalizuje w trzech etapach: eliminacji gminnych, finałów wojewódzkich oraz finału ogólnopolskiego. Cały cykl rozpoczął się wraz z początkiem roku szkolnego. Wielkim finał odbędzie się w Gdańsku 1 i 2 października.

Ideą projektu jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności i zasad fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do wspólnego organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu "Moje Boisko - Orlik 2012”" Organizatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, a partnerem – Polski Związek Piłki Siatkowej.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.