Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Na Mokotowie otwarto Bank Mleka Kobiecego

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-01-18 13:57

14 stycznia w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny przy ul. Madalińskiego w Warszawie otwarto Bank Mleka Kobiecego.

 / Fot. By Ken Hammond ([1]) (USDA) [Public domain], via Wikimedia CommonsBank Mleka Kobiecego w Szpitalu im. Św. Rodziny zajmuje trzy pomieszczenia: pokój dla matek odciągających pokarm, laboratorium oraz biuro i mieści się obok poradni neonatologicznej i szkoły rodzenia. W laboratorium znajduje się wysokiej klasy specjalistyczny sprzęt do badania, pasteryzowania i przechowywania pokarmu.

Nie od dzisiaj wiadomo, że pokarm matki jest najlepszy dla noworodka i niemowlęcia i sztuczne mieszanki mleczne nie są w stanie go zastąpić. Zawiera ono ciała odpornościowe, białko, witaminy A i E i sole mineralne. Ze zgromadzonego mleka w wyżej wymienionej placówce będą korzystać wcześniaki i dzieci leczone w szpitalach warszawskich i w woj. mazowieckim. Możliwe, że współpraca zastanie także nawiązana z placówkami z innych województw. Planuje się również by ze zgromadzonego pokarmu korzystały dzieci zdrowe np. te oczekujące na adopcję.laktator( zdjęcie ilustracyjne) / Fot. SeanMack at the English language Wikipedia [GFDL (www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], fr

- Gratuluję tej inicjatywy – powiedział Dariusz Hajdukiewicz, dyrektor Biura Polityki Zdrowotnej Urzędu Miasta – jest ona powodem do dumy także dla miasta, bowiem wspieramy szpital w mniejszych pomysłach - taki jak ten – ale także w ogromnej rozbudowie i modernizacji placówki, która trwa od kilku lat za kwotę 180 mln zł. To rezultat konsekwentnej polityki władz miasta, aby inwestować w miejskie szpitale i przychodnie, które dzięki remontom stają się nowocześniejsze od ośrodków w Zachodniej Europie - czytamy na stronie urzędu.

Inwestycja została zrealizowana przez Szpital przy ul. Madalińskiego i Fundację Bank Mleka Kobiecego, a sfinansowano ją ze środków m. st. Warszawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Różne były zdania na ten temat. Kiedyś nie do pomyślenia było, by kobiety karmiły w miejscu publicznym, a teraz do juz widok codzienny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To inicjatywa warta szerokiego rozpropagowania. Sama synów ( z głupoty!) karmiłam sztucznymi mieszankami. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku istniało przekonanie, że mieszanki są tak dobre jak mleko matki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.