Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Na terenie FSO powstanie Eurojarmark

Firma Damis Bogdana Tomaszewskiego planuje budowę drugiego Jarmarku Europa na terenie dawnej fabryki samochodów FSO przy skrzyżowaniu Trasy Toruńskiej z ulicą Jagiellońską.

Eurojarmark / Fot. materiały prasoweInwestor chce stworzyć stanowiska handlowo-usługowe i magazynowe przeznaczone do wynajmu. Wcześniej firma Bogdana Tomaszewskiego przez kilkanaście lat prowadziła legendarny Jarmark Europa na Stadionie Dziesięciolecia.

Plan zabudowy Eurojarmarku przypomina schemat dawnego stadionu. Bazar ma składać się z kilku ogrzewanych i wentylowanych hal z 2 tysiącami boksów. Pomiędzy budynkami powstaną alejki targowe.

Jak mówi Andrzej Rutkowski, pełnomocnik Damisu ds. Eurojarmarku, obiekt ma być miasteczkiem handlowym, którego zaletą będzie duży wybór towarów oraz możliwość negocjowania ich cen. Ponadto na terenie targowiska znajdą się liczne punkty gastronomiczne. Na terenie Eurojarmarku nocą i wczesnym rankiem będzie prowadzona sprzedaż hurtowa, natomiast w ciągu dnia handel detaliczny.

Potencjalnych klientów niewątpliwie zachęci dogodny dojazd do terenu FSO. Ponadto inwestor planuje także udogodnienia dla zmotoryzowanych - 900 miejsc parkingowych.

Wnętrze hali / Fot. materiały prasoweJesienią 2010 roku inwestor podpisał przedwstępną umowę w sprawie dziesięcioletniej dzierżawy 11 hektarowego terenu fabryki czytamy w serwisie gazeta.pl.

Aktualnie do firmy zgłaszają się przyszli najemcy, którzy mogą rezerwować boksy poprzez udzielenie firmie 17 tysięcy złotych pożyczki inwestycyjnej. - Na chwilę obecną mamy około 700 rezerwacji - mówi Andrzej Rutowski.

Otwarcie planowane jest na jesień 2012 roku.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Jezus Chrystus
  • Jezus Chrystus
  • 01.10.2011 16:44

Droga pani Katarzyno, umowa przedwstępna ma pewien termin obowiązywamia, np do 31 stycznia 2011.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miałam nadzieję, że w tym miejscu powstaną osiedla mieszkaniowe, właściwie cała mini dzielnica.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wojciechu, dziękuję za wyłapanie mojego błędu. Bardzo przepraszam. Oczywiście powinno być "Jesienią 2010 roku". Już poprawiłam w tekście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cyt:
"Jesienią 2011 roku inwestor podpisał przedwstępną umowę"

hmmmm.....na razie mamy początek września 2011.LATO.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak jest! Po co nam własna produkcja skoro możemy wszystko kupować na zachodzie? W ogóle zlikwidujmy cały polski przemysł i w pobudujmy tam bazary...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bazar
  • Bazar
  • 03.09.2011 08:03

W centrum Brukseli jest potężny jarmark i nikt z tego powodu nie robi rabanu .Dlaczego nie miał by powstac podobny jak w stolicy Uni Europejskiej?
Tam mozna kupić świerzy towar i znacznie taniej niz nawet w supermarketach .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tzw. "stadion" to był koszmar dla okolicznych mieszkańców...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.