Facebook Google+ Twitter

Warszawa na weekend

Stolica w weekend proponuje warszawiakom udział w licznych bezpłatnych wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Zainteresowani będą mogli również skontrolować swoje zdrowie. Zapowiada się więc weekend zarówno przyjemny, jak i pożyteczny.

Przegląd najciekawszych propozycji weekendowych.

Dla dbających o zdrowie:

W sobotę na placu Zamkowym, w ramach trwającego V tygodnia Retina AMD, można będzie wykonać bezpłatne badania okulistyczne. Chętni będą mieli okazję zbadać wzrok i zasięgnąć opinii specjalistów. Akcja organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne i Polski Związek Niewidomych.

To niejedyna inicjatywa związana ze zdrowiem. 25 września odbędzie się Expo Zdrowie - program profilaktyczny w ramach festiwalu Powiślenia. Na jego uczestników czekają zabiegi i badania, które umożliwiają kontrolę zdrowia, m.in. będzie można zmierzyć poziom tkanki tłuszczowej, skorzystać z masażu oraz skonsultować się z promotorem zdrowia. Expo Zdrowie odbędzie się w Parku Bayera, przy ulicy Kruczkowskiego w godz. 14.30 - 18.00.

Dla melomanów:

Stolica ma także propozycję dla przyjaciół muzyki klasycznej. 26 września, w ramach Koncertów Chopinowskich organizowanych nieprzerwanie od 1959 r., pod pomnikiem Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich odbędzie się występ Macieja Poliszewskiego (godz. 12) i Jerzego Maciejewskiego (godz. 16). Koncerty Chopinowskie to plenerowe bezpłatne imprezy, na których prezentują się wybitni pianiści polscy i zagraniczni. Ten rok jest szczególny ze względu na obchody 200. urodzin Chopina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.