Facebook Google+ Twitter

Warszawa naciągała warunki atmosferyczne, żeby VIP-y mogły lądować?

Na lotnisku wojskowym w Babich Dołach wielokrotnie łamano przepisy. "Między innymi naciągano warunki atmosferyczne tak, by spełniały one minimalne wymogi do lądowania" - powiedział TVN24 emerytowany pracownik tamtejszej kontroli lotów. Z lotniska często korzystali prezydenci Aleksander Kwaśniewski, Lech Kaczyński oraz premier Donald Tusk.

Tu-154M nr boczny 102, samolot rządu RP na lotnisku Okęcie w Warszawie / Fot. Hiuppo/licencja CC 2.5"Przewidywana była mgła. Wtedy było ustalane między sobą, na telefonie, który nie był nagrywany, żeby zrobić takie warunki minimalne, żeby samolot wylądował i wystartował z powrotem do Warszawy" - powiedział TVN24 były pracownik kontroli lotów.

Twierdził, że już dobę przed lądowaniem VIP-ów dzwoniono do wieży - korzystano z telefonów, które nie są nagrywane. Czasem dzwonili sami piloci. "My dostawaliśmy telefon. Dostawał to DKL, Dyżurny Kierownik Lotów i chorąży z meteo dostawał telefon, żeby jakoś tę pogodę naciągnąć, żeby to było dopuszczalne do lądowania" - powiedział.

Wg informatora, naciski najczęściej wywierała Warszawa - 36. Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego. "Można było załatwić dużo rzeczy takich, żeby były warunki minimalne na tę godzinę przylotu VIP-a. (...) I później były robione warunki takie, jakie były rzeczywiste" - opowiadał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Hymmm czy to nie przypadkiem w czasie tego tragicznego lotu załoga rozmawiała o tym, że w Gdańsku się udało?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że były kontroler lotów nie miał odwagi mówić tego z odkryta twarzą a jeszcze lepiej gdyby mówił to stojąc przed przyrządami na wieży kontrolnej. Dlaczego tego nie robił/ Bał się o ilość gwiazdek czy o "twarzowe"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest ogromna przesada.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To przechodzi już wszelkie wyobrażenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
eeee
  • eeee
  • 22.01.2011 16:51

jak mówili w TVN to musi być prawda

Komentarz został ukrytyrozwiń
lutek
  • lutek
  • 22.01.2011 16:47

jest demokracja i jak w sądażach przeprowadzonych dla tvn przez firmę mordensztajn $bluchm 51% mówi że Tusk nie jest zdrajcą to 49% +- 15 milionów obywateli którzy twierdzą inaczej może co najwyżej ...pogwizdać...i proszę tego nie usuwać bo to prawda jest

Komentarz został ukrytyrozwiń

W okolicy Babich Dołów jest jeszcze Rębiechowo i inne wojskowe lotniska. Jest gdzie lądować bez problemów. Nie róbmy z tego wielkiego halo. Załodze też zależy na lataniu na nabiciu godzin bo latają nie za wiele.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kazimierz Kolebuk
  • Kazimierz Kolebuk
  • 22.01.2011 14:43

Ja wam to mówię, bo ja się znam. Po prostu znam się na tych sprawach i innych też.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kazimierz Kolebuk
  • Kazimierz Kolebuk
  • 22.01.2011 13:23

No to problem jest znany na pewno wszystkim VIP-om i pilotom. Dzban nosi wodę do czasu...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lady P.
  • Lady P.
  • 22.01.2011 13:23

Jeśli to prawda...Przepraszam, a dlaczego głupi my naród. To wybrani przez część tego narodu odpowiadają za jego oblicze, podejmując takie a nie inne decyzje. Polski naród- to wspaniały naród. I skończcie z tym masochistycznym obrażaniem własnego narodu. Skończcie. Inne narody nie plują sobie w twarz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.