Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Największe w Polsce targi poświęcone finansom

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-09 16:29

Światowy kryzys na rynkach finansowych stał się jest jednym z głównym tematów poruszanych podczas XIV Forum Kapitałowo-Finansowym Twoje Pieniądze. Przez najbliższe trzy dni w Pałacu Kultury i Nauki zaprezentuje się ponad 100 wystawców. Natomiast doradcy finansowi, ubezpieczeniowi, eksperci giełdy papierów wartościowych będą dyskutować zarówno o niewielkich prywatnych oszczędnościach, jak i o przyszłości wielkich rynków kapitałowych.

Najważniejszy cel forum to uspokojenie Polaków i zapewnienie, że krach finansowy nam nie grozi mówi wiceminister finansów Katarzyna Zajdel-Kurowska. Jej zdaniem kryzys wywołuje przede wszystkim brak zaufania i wiedzy. Dlatego rolą takich konferencji jest promowanie wiedzy ekonomicznej - podkreśla wiceminister finansów.

W ocenie wiceministra gospodarki Rafała Baniaka instytucje, które biorą udział w forum finansowo-kapitałowym wyróżniają się nowoczesnością, aktywnością i sprawnością działania. Baniak zaznaczył, że trzeba mówić o rzeczach ważnych choć trudnych. Jego zdaniem skutecznie bronimy się przed nawałnicą niepokojów płynących z rynków finansowych.

Dzisiejsza trudna sytuacja to wynik kryzysu zaufania do instytucji finansowych uważa prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Ludwik Sobolewski. Jego zdaniem kłopoty mają charakter przejściowy. Jak zaznaczył nasze pieniądze choć przechodzą przez turbulencje są bezpieczne. W ramach XIV Forum Finansowo-Kapitałowego przez najbliższe trzy dni w Warszawie będą odbywać się: Międzynarodowe Targi Numizmatyczne COIN EXPO, Ogólnopolski Salon Franchisingu oraz Program Edukacyjny "Twoje Pieniądze". Targi można odwiedzać dziś do godziny 17.00, jutro od 10.00 do 17.00 a w sobotę od 10.00 do 15.00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.