Facebook Google+ Twitter

Warszawa nawet rok bez Wisłostrady?

Trwają badania na zalanej budowie stacji metra Powiśle. Ocena ekspertów, co dalej z Wisłostradą, może potrwać kilkanaście dni. Geolog, Mirosław Rutkowski, stwierdził, że trasa może być zamknięta jeszcze przez rok.

Tunel Wisłostrady. / Fot. Cezary PiwowarskiW zeszłym tygodniu przerwano prace na budowie II linii metra w okolicy Powiśla. Woda i piach, które wniknęły do wnętrza stacji, okazały się na tyle niebezpieczne, że ewakuowano robotników. Na pewien czas zamknięto most Świętokrzyski oraz Wisłostradę. Przejazd przez most został otwarty, jednak gorzej ma się sprawa tunelu.

Szczegóły awarii


Obecnie trzeba stwierdzić, jak wiele materiału wypłukała woda. Wciąż nie zlokalizowano też dokładnego miejsca wycieku. To jednak dosyć czasochłonne. Gdy eksperci znajdą rozwiązanie problemu, poznamy termin ponownego otwarcia Wisłostrady. Na razie stacja Powiśle została zalana wodą w celu zabezpieczenia. Jej konstrukcja nie jest uszkodzona.

Utrudnienia potrwają


W najgorszym wypadku prace zajmą specjalistom nawet rok. Wyciek można określać jako bardzo duży - mowa o 6000 metrów sześciennych. Rzecznik konsorcjum budującego II linię metra, Mateusz Witczyński, informuje o trwających wszechstronnych analizach awarii. Ostateczne decyzje, co dalej z tarczami drążącymi tunele, zapadną po werdykcie ekspertów zajmujących się wyciekiem.

Czarny scenariusz nie musi się sprawdzić


Mirosław Rutkowski z Państwowego Instytutu Geologicznego w rozmowie z RMF FM nie wykluczył, że Wisłostrada może być wyłączona z ruchu jeszcze długie tygodnie. Mimo wszystko, istnieje także szansa, że eksperci uporają się z problemem w ciągu miesiąca. I tego się trzymajmy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wychodzi z tego co ostatnio czytałem na moje. - Prawdopodobnie źle został wykonany tunel i gdyby nie metro, to w przyszłości doszło by do katastrofy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.