Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Nie będzie pomnika w miejscu krzyża przed Pałacem Prezydenckim

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-07-22 10:27

Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza", w miejscu krzyża pod Pałacem Prezydenckim najprawdopodobniej nie stanie żaden pomnik. Decyzja została już przekazana przez konserwatora zabytków do Kancelarii Prezydenta.

Ze względów konserwatorskich nie ma możliwości postawienia pomnika w miejscu w którym obecnie stoi krzyż - informuje "Gazeta Wyborcza"

W środę zapadła decyzja o przeniesieniu krzyża do Kościoła Św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. 5 sierpnia krzyż ten będzie znakiem przewodnim na jubileuszowej, bo 30., Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej na Jasną Górę, która wyruszy spod kościoła akademickiego św. Anny. Po pielgrzymce krzyż nie wróci już pod Pałac Prezydencki, tylko właśnie do kościoła św. Anny, do kaplicy loretańskiej.

Pod krzyżem wciąż gromadzą się ludzie. Tych z obu stron barykady odgradza ulica. - Zamierzamy trzymać wartę przez cały czas - mówi prezes Ruchu 10 Kwietnia 2010 Edward Mizikowski. - Jestem już bardzo zmęczony, stałem tutaj pół nocy. - Krzyża będziemy bronić wszystkimi możliwymi sposobami, również siłą - ostrzega pan Edward. - Nie odpuścimy do czasu, aż na jego miejscu stanie tablica lub pomnik.

Marek Majewski

polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.