Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6579 miejsce

Warszawa. Nie ma wakacji w Teatrze Polonia i w Och-Teatrze

Stołeczne teatry prowadzone przez Fundację Krystyny Jandy na Rzecz Kultury grają przez okrągły rok. Ba, w wakacje grają nawet więcej niż w sezonie. W te zbliżające się Teatr Polonia i Och-Teatr zagrają łącznie ponad 150 przedstawień.

Powrót spektakli plenerowych


'Starość jest piękna' - spektakl plenerowy grany przed Och-Teatrem. / Fot. Krzysztof KrzakPo rocznej przerwie, dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy, wracają darmowe spektakle grane na zewnątrz siedzib teatrów. Na Placu Konstytucji między 8 a 31 lipca zagrane zostaną łącznie 24 przedstawienia skierowane zarówno do dorosłej widowni, takie jak: "Lament na Placu Konstytucji", "Związek otwarty", "Janga Jan – Hej Joe!", "Starość jest piękna" oraz "Flamenco namiętnie", a także barwne, muzyczne przedstawienia dla dzieci: "Czerwony kapturek" oraz "Jaś i Małgosia". W sierpniu natomiast spektakle plenerowe grane będą na scenie Och-Grójecka 65 przed Och-Teatrem. Tam sztuki dla dorosłych i dla dzieci grane będą codziennie od 1 do 26 sierpnia. W sumie zaprezentowanych zostanie 20 przedstawień.

Lato w Teatrze Polonia


Maria Seweryn i Grzegorz Małecki w 'Konstelacjach'. / Fot. Karolina WolfPrzy Marszałkowskiej 56 będzie można podczas wakacyjnych miesięcy oglądać najnowszą premierę - sztukę "Piękny nieczuły" Jeana Cocteau z Natalią Sikorą i Pawłem Ciołkoszem w reżyserii Edwarda Wojtaszka. Ponadto na wakacyjnym afiszu znajdą się także "32 omdlenia" w mistrzowskiej obsadzie (Krystyna Janda, Ignacy Gogolewski/Jerzy Łapiński oraz Jerzy Stuhr), "Spowiedź chuligana. Jesienin" czyli monodram Andrzeja Grabowskiego, "Chłopcy" Grochowiaka z udziałem m.in. Marii Pakulnis, Krzysztofa Gosztyły i Stanisława Brudnego czy bardzo lubiane "Konstelacje" z Marią Seweryn i Grzegorzem Małeckim.

Lato w Och-Teatrze


Także przy Grójeckiej 65 w lipcu i sierpniu grana będzie ostatnia przedwakacyjna premiera, czyli "Dobry wojak Szwejk idzie naBarbara Krafftówna w spektaklu 'Trzeba zabić starszą panią' w Och-Teatrze. / Fot. Monika Zielska wojnę" w reżyserii Andrzeja Domalika ze Zbigniewem Zamachowskim w roli tytułowej. Ponadto Och-Teatr zaprosi swoich widzów nie tylko na klasykę najlepszych fars świata, czyli "Mayday" oraz "Mayday 2", ale też na lubiane sztuki takie, jak choćby "Trzeba zabić starszą panią" z Barbarą Krafftówną o zmaganiach opryszków z pewną wyjątkową melomanką, "Udając ofiarę" według tekstu najzdolniejszych rosyjskich autorów współczesnych - braci Presniakow w reżyserii Krystyny Jandy i roztańczone "Lekcje stepowania" o tańcu jako sposobie na kłopoty czy "Kto nas odwiedzi", opowieść o najdziwniejszej kolacji urodzinowej ze wspaniałą obsadą: Jadwigą Jankowską-Cieślak i Janem Peszkiem.

PS. Opracowano na podstawie informacji nadesłanych przez Józefinę Bartyzel (dział komunikacji i PR Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Teatry Krystyny Jandy zawsze grały w wakacje. W tamtym roku nie było tylko darmowych spektakli plenerowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W twardej kapitalistycznej rzeczywistości , po obcięciu dotacji, nie ma wakacji. Może jak KOD obali dyktaturę coś się zmieni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Swietny program wakacyjny !!! duze brawa dla Krystyny Jandy i dla Autora za informacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.