Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Niecodzienna podróż "Marzycielem" Pawła Althamera

To nie miejsce, ale mobilna, wyjęta poza nawias codzienności przestrzeń spotkań. "Marzyciel" - złoty autobus, przekształcony przez Pawła Althamera, 20 grudnia zabierze w podróż mieszkańców stolicy.

 / Fot. Fot. Katarzyna Justyna MarkiewiczTo ostatnia z planowanych na ten rok wypraw w nieznane, zorganizowana przez Pawła Althamera, polskiego rzeźbiarza, performera, twórcy instalacji i filmów wideo. Podróż będzie możliwa dla mieszkańców Warszawy o godz. 20.30. "Marzyciel" wyruszy z parkingu na ulicy Smolnej 8, zabierając po drodze z przystanków autobusowych wszystkich chętnych.

Pomalowany na kolor złota, przystrojony płaskorzeźbami Althamera pojazd, ma być miejscem realizacji kolejnego projektu artysty opartego na partycypacji i współdziałaniu różnych grup społecznych. Prócz charakterystycznego wyglądu zewnętrznego Mercedesa Benz 0303, wyjątkowe jest także wnętrze pojazdu - znajdują się w nim nie tylko konwencjonalne siedzenia, ale także niewielka świetlica przeznaczona na działania artystyczne.

Pomysł  / Fot. Fot. Katarzyna Justyna Markiewicz remontu autobusu, dokonany we współpracy z mieszkańcami Szydłowca, nawiązuje do książki Tomasza Rakowskiego "Łowcy, zbieracze, praktycy niemocy", w której autor opisuje m.in. popularny w tamtej okolicy tuning samochodów i rozwijającą się wokół niego kulturę grupowego słuchania muzyki, jako fenomen wynikający z potrzeby przeżycia wspólnotowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ciekawy pomysł. Inicjatywa godna zainteresowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Radosnych świąt i oraz szczęśliwego nowego roku!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.