Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Niegrzeczna bajka na Dzień Dziecka w Teatrze Studio

W stołecznym Teatrze Studio trwają próby do ostatniej w tym sezonie premiery, którą będzie sztuka "Jak zostałam wiedźmą?" napisana specjalnie dla tej sceny przez Dorotę Masłowską.

Plakat do spektaklu Jak zostałam wiedźmą? / Fot. materiał promocyjny Teatru Studio w WarszawieWarszawski Teatr Studio rozpoczynał sezon 2013/2014 premierą innej sztuki Doroty Masłowskiej "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" w reżyserii Agnieszki Glińskiej, które to przedstawienie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności i krytyki. Także najnowszą premierę wyreżyserowała dyrektorka placówki przy placu Defilad.

Utwór "Jak zostałam wiedźmą?" Doroty Masłowskiej nosi podtytuł "Sztuka autobiograficzna dla dorosłych i dzieci" i porusza problem stary jak świat, czyli walki dobra ze złem. Masłowska umieszcza swoich bohaterów we współczesnym świecie pełnym gadżetów, pogoni za dobrami konsumpcyjnymi i słabnących relacji międzyludzkich, zwłaszcza między rodzicami i ich dziećmi.

Główną postacią sztuki jest Głodna (w tej roli gościnnie grająca w Teatrze Studio Kinga Preis), która szuka niegrzecznych maluchów, by zrobić z nich zupę. Upatrzonej przez nią dziewczynce jednak wiele zarzucić się nie da. Wiedźma postanawia zaczarować dziecko i zmusić je do znalezienia niegrzecznego chłopca, dzięki któremu upragniona zupa będzie zjadliwa. Spryskuje dziewczynkę Podmianą Myśli i wraz z konikiem na biegunach wyprawia na poszukiwania chłopca, który najbardziej kocha iphone’a i chipsy. Wkrótce jednak się okazuje, że coś poszło nie tak…

Od lewej: Marcin Bosak, Mirosław Zbrojewicz, Kinga Preis, Dorota Landowska, Dominika Ostałowska i Paweł Wawrzecki podczas próby spektaklu Jak zostałam wiedźmą? / Fot. materiał promocyjny Teatru Studio w WarszawieDo współpracy nad spektaklem reżyser Agnieszka Glińska zaprosiła Wojciecha Waglewskiego (muzyka), Agnieszkę Zawadowską (scenografia i kostiumy), Weronikę Pelczyńską (choreografia), Wojciecha Rotowskiego (efekty iluzjonistyczne i pirotechniczne). Poza Kingą Preis na Dużej Scenie Teatru Studio wystąpią: Monika Krzywkowska, Dorota Landowska, Monika Obara, Dominika Ostałowska, Marcin Bosak, Marcin Januszkiewicz, Modest Ruciński, Łukasz Simlat, Mirosław Zbrojewicz i Paweł Wawrzecki (gościnnie).

Prapremiera sztuki "Jak zostałam wiedźmą?" Doroty Masłowskiej w reżyserii Agnieszki Glińskiej odbędzie się w środę, 28 maja 2014 roku o godzinie 18. Przedstawienie grane będzie do 5 czerwca, w niektóre dni dwukrotnie, niekiedy z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Voo Voo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zapowiada się ciekawie..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.