Facebook Google+ Twitter

Warszawa niemal cała zakorkowana przez awarię rury

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-05-04 22:41

4 maja, po godzinie 17, na moście Grota Roweckiego zaczęły tworzyć się ogromne korki. Jazda w kierunku Białołęki była niemożliwa. Kierowcy próbowali dotrzeć do domów innymi drogami. Miasto zostało prawie sparaliżowane.

"Autobus czerwony, przez ulice mego miasta mknie..."4 maja 2010. Most Grota Roweckiego zakorkowany. Podróżni usiłują dojść do najbliższego przystanku ZTM. / Fot. Ewa KrzysiakPo godzinie 17 na moście Grota Roweckiego zaczęły tworzyć się ogromne korki. Samochody poruszały się w ślimaczym tempie. Aż w końcu wszystko stanęło. Pas ruchu w kierunku Białołęki został zablokowany. Kierowcy samochodów osobowych próbowali przedostać się inną trasą np. skręcając w kierunku Bródna. To było jakieś wyjście w tej sytuacji. Najgorzej mieli pasażerowie komunikacji miejskiej, którzy utknęli na dobre. W tym i ja, która podróżowałam tym ulubionym środkiem lokomocji.

Po ok. półgodzinnym postoju dotarły do nas nowe informacje. Jak poinformował kierowca autobusu, w którym się znajdowałam, powodem korka jest uszkodzenie rury z gazem na ulicy Modlińskiej. W którym miejscu - dokładnie nie wiadomo. Jednak zamknięto już ulicę i wstrzymano ruch. Jak zostanie usunięta awaria - co pewnie potrwa około godziny - wówczas zostanie przywrócony ruch na moście i będzie możliwy zjazd na ulicę Modlińską.

Pasażerowie nie byli zachwyceni tą wiadomością. Kto wie jak wygląda codzienna podróż tą trasą, zapewne by zrozumiał ten pomruk niezadowolenia. W międzyczasie na sygnale przejechało pogotowie gazowe.4 maja 2010. Most Grota Roweckiego zakorkowany. Podróżni w drodze do najbliższego przystanku ZTM. / Fot. Ewa Krzysiak

Mało kto chciał tkwić tyle czasu w autobusie, więc pasażerowie wysiedli i znajdującymi się nieopodal schodami (po pokonaniu barierek) zeszli na teren pod mostem. Widok był niecodzienny. Tłumy ludzi z kilku przegubowców (w tym małe dzieci i staruszkowie) zmierzały w kierunku przystanku przy Auchan. Wszyscy się cieszyli widząc, że od strony Ronda Starzyńskiego ul. Modlińska jest przejezdna i ruch w kierunku Białołęki się odbywa. Co prawda do pierwszych autobusów, jakie nadjechały z tamtej strony wszyscy się nie zmieścili. Część osób została na przystanku. Ci, którym udało się wejść i, którzy stali stłoczeni jak śledzie w beczce nawet nie narzekali. W końcu za chwilę mieli dotrzeć do domów.

Ale wkrótce zostaliśmy pozbawieni złudzeń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Warszawa ma za mało mostów, a większość w tak opłakanym stanie, że strach na nie wjeżdżać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coś z naszym transportem w centrum kraju jest nie tak. Już dojazd do Błoni jest znacznie spowolniony i podjeżdża się samochodem po kilka metrów - rowerzyści w tym czasie wyprzedzają nieszczęśliwych pasażerów samochodów! Dalej przez Warszawę w kierunku wschodnim trudno się przebić! Jedzie się od Szczecina przez ponad połowę Polski nawet przyzwoicie, a tu nagle... To nie tylko kable ziemne i rury są winne!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wystarczy taka awaria i pół miasta sparaliżowane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ot, relacja prawdziwej dziennikarki obywatelskiej! /5/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Parafrazując Lindę - "Bo to zła rura była" ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najpierw uszkodzenie kabla elektrycznego, teraz uszkodzona rura z gazem, strach się bać, co będzie dalej ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.