Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Nowa inwestycja przy placu Zamkowym

W samym sercu Warszawy powstanie nowy budynek handlowo - biurowo - hotelowy. Budowa obiektu planowana jest przy ulicy Senatorskiej, na terenie, gdzie do tej pory mieścił się parking.

Inwestycja powstanie przy Senatorskiej, między Miodową a Podwalem, na działce mierzącej ponad 2.1 tys. m kw. 14 stycznia ratusz zdecydował się przekazać teren dotychczasowego parkingu Maciejowi Marcinkowskiemu, który jest specjalistą w skupowaniu roszczeń od spadkobierców i przejmowaniu nieruchomości w procesie reprywatyzacji - czytamy na www.tvnwarszawa.pl

Inwestycja będzie składać się z pięciu kondygnacji, z których jedna będzie schowana w spadzistym dachu. Budynek będzie posiadał dwupoziomowy, podziemny garażem, wewnętrzny dziedziniec i trzy równorzędne elewacje frontowe od Miodowej i Senatorskiej. Czwarta elewacja będzie niższa od pozostałych i będzie miała tylko trzy kondygnacje. Budynek będzie nowoczesny, ale na zewnątrz będzie zawierał elementy architektury historycznej.

Projektem inwestycji zajął się polski oddział niemieckiej pracowni architektonicznej RKW Rhoede Kellermann Wawrowsky, który jest też odpowiedzialny za projekty m.in. luksusowych biurowców u zbiegu al. Szucha i Litewskiej oraz gdańskiego stadionu PGE Arena.

Fascynacji projektem nie podziela historyk sztuki, prof. Małgorzata Omilanowska. "Budynek był do maksimum "napompowany" metrami sześciennymi. Wyciągnięty do góry jak najwyżej można i podzielony jak największą liczbą kondygnacji" - powiedziała dla www.tvnwarszawa.pl

Inwestycja planowana jest na przyszły rok.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

dziadoslaw gruchot
  • dziadoslaw gruchot
  • 09.05.2011 23:08

a. czyj to był teren skoro został przekazany specjaliście w skupowaniu roszczeń od spadkobierców i przejmowaniu nieruchomości w procesie reprywatyzacji i dlaczego nie otrzymali go właściciele-ciekawe.
a co z parkingiem,będzie jakiś może pod murami obronnymi tam jest kawałek trawnika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.