Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Nowe futurystyczne wiaty na trasie WZ

Na przystankach Metro Ratusz i Park Praski jeszcze w tym roku mają pojawić się futurystyczne, krzywolinijne wiaty. Tramwaje Warszawskie właśnie ogłosiły przetarg na ich wykonanie - donosi tvnwarszawa.pl.

Projekt nowych wiat / Fot. materiały prasowe - Tramwaje WarszawaskieWiaty pojawią się na zmodernizowanej trasie WZ (prace wciąż trwają) w miejscach, gdzie przystanki mają jednocześnie autobusy i tramwaje.

Wiaty będą pojedynczymi konstrukcjami ze szklanym poszyciem, oświetleniem oraz gablotami na ogłoszenia. Nowe przystanki mają zapewnić ochronę przed złymi warunkami atmosferycznymi wszystkim pasażerom oczekującym na pojazd komunikacji miejskiej. Na przystanku Metro Ratusz zadaszenie będzie miało długość 45 metrów i 5 metrów szerokości.

Na przystanku Park Praski zadaszenie będzie nieco mniejsze - 33 metry długości i 3,5 szerokości. Wiaty będą wyposażone we własne oświetlenie i nowe ławki. Stare wiaty na przystanku Ratusz arsenał zostaną rozebrane.

Pod zadaszeniami znajdą się siedziska z podłokietnikami. Przystanki będą także
przygotowane do instalacji Systemu Informacji Pasażerskiej. Tablice SIP będą po raz pierwszy zainstalowane w wiacie (zintegrowane z wiatą/zadaszeniem) przystankowej a nie na osobnym słupku.

- Czekamy jeszcze na opinię dotyczącą możliwości ustawienia takich wiat na przystanku Stare Miasto. Ekspertyzę w tej sprawie przygotowują na zlecenie konserwator zabytków inżynierowie z Wojskowej Akademii Technicznej - mówi Michał Powałka, rzecznik TW, dla "tvnwarszawa"

- Jeżeli okaże się, że jest to możliwe, od razu ogłaszamy przetarg - dodaje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

noooo w końcu będzie miejsce żeby usiąść:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe:) mnie się podobają!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.