Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33032 miejsce

Warszawa. Nowe sale rehabilitacyjne dla dzieci dotkniętych hemofilią

17 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Chorych na Hemofilię. Z tej okazji, dziś w warszawskim szpitalu dziecięcym przy ul. Litewskiej, otwarta została nowa sala rehabilitacyjna, przeznaczona dla osób dotkniętych tą chorobą.

Nowe sale w szpitalu dziecięcym / Fot. matriały prasoweW Światowym Dniu Chorych na Hemofilię, na całym świecie organizowane są kampanie i wydarzenia medialne, związane z problemami chorób układu krążenia krwi. - Działania podejmowane w tym dniu mają na celu podkreślenie znaczenia właściwej opieki zdrowotnej nad chorymi na hemofilię i inne choroby układu krzepnięcia - wyjaśnia prof. Michał Matysiek, kierownik katedry Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Akademii Medycznej w Warszawie i gospodarz dzisiejszego spotkania w warszawskiej Klinice Dziecięcej.

W tym roku, z dniem 17 kwietnia, w warszawskim szpitalu dziecięcym przy ul. Litewskiej otwarto nowe sale do rehabilitacji młodych pacjentów dotkniętych hemofilią. Remont trwał 4 tygodnie i kosztował około 100 tys. zł. - Ten remont to naprawdę świetna inwestycja i doskonale wydane pieniądze. Codziennie, nie jedno, a wiele dzieci korzystać będzie ze świeżo wyremontowanych sal - cieszy się Profesor.

Pomieszczenia zaprojektowano z myślą o kolejnej inwestycji planowanej przez klinikę. W jednej z wyremontowanych sal już niedługi umieszczony będzie laseroskop – urządzenie, które umożliwi specjalne zabiegi laserowe. - By leczyć hemofilię potrzebne jest odpowiednie zaplecze, którego dotąd brakowało - wyjaśnia docent Anna Klukowska, specjalistka ds. hemofilii dziecięcej.

- W nowej, klimatyzowanej, sali znajdują się odważniki, rowery i specjalistyczne przyrządy do rehabilitacji, dzięki nim młodzi pacjenci, również z innych oddziałów, w odpowiednich warunkach i przy użyciu nowoczesnej aparatury będą mogli przechodzić rehabilitację - prezentuje z satysfakcją kierownik gabinetu rehabilitacji dr Karol Scipio del Campo.

Otwarcie nowej pracowni było możliwe dzięki wsparciu finansowemu jakiego udzieliła szpitalowi firma Novo Nordisk. - Firma od lat pomaga nam w poprawie dostępności leczenia, podwyższaniu standardów opieki oraz kontynuowaniu działań, mających na celu polepszenie jakości życia chorych na hemofilię - mówi prof. Matysiak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.