Facebook Google+ Twitter

Warszawa: nowe trasy nocnych autobusów

Z nocy na 29 i 30 maja zmienia się rozkład jazdy nocnych autobusów. Liczba autobusów w całej sieci zwiększy się z 63 do 83, w Warszawie będzie ich jeździć 76. Na liniach nocnych pojawi się również kilka nowszych i monitorowanych autobusów.

Z nocy na 29 i 30 maja zmienia się rozkład jazdy nocnych autobusówNiskopodłogowe autobusy zaczną jeździć w nocy dopiero w lipcu.
– Autobusy będą monitorowane, a wszystkie nagrania zostaną zarchiwizowane. W razie potrzeby będzie można je zobaczyć – opowiada Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. Obraz z autobusów niestety nie będzie na bieżąco obserwowany tylko zostanie zapisany na dysku w pojeździe.

Autobusy zmieniają nazwy i trasy. Teraz nazwy wszystkich nocnych autobusów będą zaczynały się od literki N i dwóch cyfr. Nocne autobusy nadal będą jeździć co 30 min. Dłużej, bo aż godzinę na swój autobus poczekają osoby jadące poza Warszawę.

Zlikwidowane zostaną linie tranzytowe, czyli takie, na których autobusy jeździły z jednego końca miasta od drugiego, przejeżdżając przez Dworzec Centralny. Na przystanku w centrum stały dwa autobusy o tym samym numerze, jadące w przeciwnych kierunkach.
– Pasażerowie często się mylili i wsiadali do złej linii – opowiada Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. ZTM wprowadzi także linie obwodowe – nie dojeżdżające do centrum a łączące ze sobą dzielnice. Będą to autobusy N01 (jadący Żoliborza z do Wilanowa) i N02 (łączący Chomiczówkę z Ursynowem).

Warszawa podzielona na 4 strefy

ZTM podzielił Warszawę na cztery strefy komunikacyjne. Pierwsza to Praga Północ, Targówek i Białołęka, tam będą jeździć autobusy, których pierwsza cyfra będzie się zaczynała od 1 lub 6 (N11, N12, N13, N13, N14, N61, N62, N63, N64). Kolejny rejon to Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła. Tam pojadą: N21, N22, N24, N25, N71, N72, N75. Ich pierwsza cyfra to 2 i 7. Trzecia strefa: Mokotów, Wilanów, Ursynów, Ochota, Ursus z numeracją 3 i 8 (N31, N32, N33, N34, N35, N36, N37, N38, N81, N83 i N88). Ostatnia natomiast to autobusy: N41, N42, N43, N44, N45, N46, N91, N95, jeżdżące na Żoliborz, Bielany, Bemowo i Wolę, z pierwszymi cyframi 4 i 9.

Większość autobusów nadal będzie odjeżdżać z Dworca Centralnego. Oprócz centrum, pasażerowie komunikacji będą mogli wygodnie się przesiąść na Żeraniu, Marymoncie i przy stacji metra Wilanowska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.