Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13643 miejsce

Warszawa. Nowy sezon w Teatrze Powszechnym

Remont Teatru Powszechnego dobiega końca. Aktorzy już szykują premiery spektakli na nadchodzący sezon teatralny. Nową sztukę będziemy mogli zobaczyć już 24 września.

W zeszłym roku rozpoczął się generalny remont Teatru Powszechnego. Zakończenie prac było planowane na kwiecień 2010 roku. Z powodu srogiej zimy, modernizacja przedłużyła się i w konsekwencji widzowie będą mogli zobaczyć odnowiony teatr dopiero w nowym sezonie.

Przebudowa i modernizacja teatru, który nie był remontowany przez 35 lat, kosztowała 26 mlnOdnowiony Teatr Powszechny. Prace porządkowe jeszcze trwają / Fot. Fot. Mateusz Grochocki zł i została sfinansowana ze środków miasta Warszawy. Teatr otrzymał także 5 mln zł unijnego dofinansowania. Środki pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W nowym Powszechnym zmieniły się przestrzenie dla widzów i aktorów. Nowym miejscem jest kameralna Scena 100 - stworzona z dawnej Sceny Garaż - na której mają być wystawiane sztuki offowe i debiuty. Największą metamorfozę przeszła natomiast Mała Scena - obecnie Scena 200 - która wg zapowiedzi ma być najnowocześniejszą salą w Warszawie. Widownia i scena będą na niej ruchome, co stworzy aktorom możliwość bliższego kontaktu z widzem.

Obecnie nie można jeszcze zobaczyć Teatru Powszechnego w pełnej krasie. Trwają tam prace wykończeniowe i porządkowe, teren jest ogrodzony. Aktorzy jednak ciężko pracują, ponieważ Nowy neon z logo i nazwą teatru / Fot. Fot. Mateusz Grochockizmodernizowane, nowoczesne wnętrza mają być również wspaniałą okazja do zaprezentowania widzom nowych sztuk. Zespół, po roku gościnnego grania na deskach innych teatrów, wraca wreszcie do swojej dawnej siedziby.

Już 24 września odbędzie się pierwsza premiera na Scenie 200. W spektaklu autorstwa Daniela Danisa i reżyserii Artura Urbańskiego "Kamień i popioły" mają zagrać: Aleksandra Bożek, Krzysztof Szczerbiński, Dariusz Siastacz i Katarzyna Maria Zielińska. Jest to opowieść o zbrodni, miłości i ciążącym nad bohaterami fatum. "Kanadyjski dramatopisarz Daniel Danis okrucieństwo opowieści równoważy pięknym, poetyckim językiem. Dzięki niemu "Kamień i popioły" to nie tylko historia kryminalna, ale również współczesny moralitet: o samotności, poszukiwaniu sensu, okrucieństwie i czającej się na jego krańcach zbrodni" - wynika z informacji zamieszczonych na głównej stronie teatru (www.powszechny.art.pl)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.