Facebook Google+ Twitter

Warszawa. "Nowy Wspaniały Świat" straci lokal w centrum stolicy

„Nowy Wspaniały Świat” zostanie zlikwidowany. Ratusz poinformował o przygotowaniach do zwrotu kamienicy, w której znajduje się kawiarnia, przy czym podkreśla, że o decyzji nie zdecydowało polityczne zamieszanie wokół tego miejsca, tylko procedury.

 / Fot. Mariusz Michalak/W24"Do nieruchomości są roszczenia spadkobierców właścicieli. Słuszne i udokumentowane, czego konsekwencją będzie zwrot majątku" – powiedziała Gazecie Wyborczej Hanna Gronkiewicz-Waltz. Co prawda umowa
ze Stowarzyszeniem im. Stanisława Brzozowskiego dotycząca najmu tego lokalu kończy się w sierpniu 2012 r., jednak ze względu na to, że byli właściciele mają udowodnione prawo do majątku, zwrot lokalu nastąpi wcześniej.

Środowiska prawicowe, w szczególności Prawo i Sprawiedliwość, żądały usunięcia siedziby Krytyki Politycznej na Nowym Świecie. Ataki na „Nowy Wspaniały Świat” nasiliły się po zamieszaniu wywołanym 11 listopada, kiedy to policja zatrzymała tam kilkudziesięciu antyfaszystów, głównie z Niemiec, którzy wybierali się na blokadę Marszu Niepodległości. Po starciu z rekonstruktorami w strojach napoleońskich, uciekając przed policją trafili do siedziby Krytyki Politycznej i tym samym nie brali udziału w dalszych zamieszkach w stolicy.

Dorota Głażewska z Krytyki informuje, że wszystkie raporty dotyczące działalności stowarzyszenia otrzymały od dzielnicowych urzędników "oceny pozytywne". Również decyzja o wyznaczaniu stawek czynszu na preferencyjnych zasadach są uzasadnione. Jednym z powodów takich stawek były roszczenia właścicieli do nieruchomości, co zniechęcało komercyjne firmy do inwestowania w ten lokal. Miasto mogło zaproponować stowarzyszeniu jedynie umowę na czas określony.

Krytyka Polityczna utrzymuje, że zawsze działała zgodnie z umową, którą była związana. Zarząd Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego na stronie Krytyki Politycznej wydał oświadczenie, w którym pisze, że jego członkowie "są optymistami" w sprawie przyszłości Centrum Kultury, nawet gdyby miało się ono przenieść w inne miejsce. - Zakładamy, że urzędnikom i nam wszystkim, którzy tworzą zespół NWS i odwiedzają nasze miejsce chodzi o rozwój kultury w Warszawie. - dodają.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

gertruda
  • gertruda
  • 04.12.2011 09:20

@ GYMBKA Arkadeon !
Synek ! A buł ześ tamok we klubie ciulu ? To co piszes jakeś nie buł ? Tamok by cie nie wpuścili i byś nie wloz za chjńskiego boga. Źres za duzo keisy i ci sie piepszy wszyćko. Gupiś ty gupi ! Papa cie palcem zrobieł ciuloku jedym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
MK
  • MK
  • 03.12.2011 23:28

Gdyby ten kraj był normalny, to po tym rządzie tylko smród by pozostał -- za całokształt!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ślązak
  • Ślązak
  • 03.12.2011 20:06

Gdyby ten kraj był normalny to ci z Krytyki Politycznej za to co zrobili na 11 listopada siedzieliby w Berezie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

warunkami uczestnictwa w polityce cynizm, oportunizm, serwilizm wobec wodza, bezideowość lub błazenadę obliczoną na wzrost rozpoznawalności. Wypisz wymaluj Wódz Krytyki p.Sierakowski. Oczywiście w swojej skromności nie ma nic przeciw wystawieniu sztuki teatralnej o nim samym. Także płacenie 12 złotych za metr w Centrum przyjmuje ze skromnością. Setki tysięcy złotych dotacji rocznie z miejskiej kasy też. Pani Jadwiga jak zwykle bezkrytycznie ocenia ludzi o lewicowych poglądach. Negocjacje z prywatnym właścicielem? Pani kpi? Wie Pani ile kosztuje metr w centrum?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 03.12.2011 09:34

Kryminogenna komnata, zostanie zlikwidowana. Sprawiedliwości stanie się zadość.
HGW - podjęła męską decyzję - to cieszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krytyka Polityczna zawsze może nagocjowac sprawę dalszego najmu z nowym właścicielem, albo przenieśc sie gdzie indziej. Faktem jednak jest, że Sławomir Sierakowski - jak można zaobserwować w trakcie paneli dyskusyjnych w telewizji, gdzie czasem jest zapraszany - jest to jeden z inteligentniejsych w Polsce ludzi; a co najważniejsze - dyskutując, nie podlega fobiom, histerii, nie używa ekstremalnych okresleń.
To jeden z cytatów jego wypowiedzi:
"Realia polskiej polityki to obecnie pseudospory partii, które dysponując pieniędzmi z budżetu przesadnie wielkimi i przyznawanymi tylko najsilniejszym, a także zawłaszczonymi mediami, uczyniły warunkami uczestnictwa w polityce cynizm, oportunizm, serwilizm wobec wodza, bezideowość lub błazenadę obliczoną na wzrost rozpoznawalności.
Źródło: krytykapolityczna.pl, 12 sierpnia 2010"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polityka jest brudna.
Lewackie lemingi uciekające w to konkretnie miejsce i porzucające swoje apolityczne "białe, niewinne pałeczki" - to kicha...
Szanuję "Nowy, wspaniały świat".
Drwię na okoliczność deklaracji "niewinności"...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.