Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Obchody Dnia Świętej Rodziny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-28 13:19

Ksiądz Paweł Pawluśkiewicz podczas homilii w kościele Świętego Krzyża w Warszawie mówił o wytrwaniu w sakramencie małżeństwa.

W Dzień Święta Świętej Rodziny ksiądz Pawluśkiewicz zwrócił się do wiernych z prośbą o o pokorę w małżeństwie, cierpliwość i wybaczanie. Przestrzegał przed dumą, zacięciem i pychą. "Jest ona tak wielka i szalona, że małżonkowie decydują się nierzadko na rozwód, bardzo szybko i bez walki wiedząc, że tym samym nieprawdopodobnie krzywdzą swoje dzieci, zamykają sobie drogę do Komunii Świętej, że nierzadko spędzą resztę życia w samotności i smutku" - mówił.

Ksiądz Pawluśkiewicz zaznaczył, że przyczyną konfliktów w małżeństwie jest bardzo często to, że współmałżonek nie spełnia naszych oczekiwań. Jest to niesłuszna postawa ponieważ - jak podkreślił - nawet w małżeństwie nie mamy człowieka na własność. Dodał, że tak naprawdę wszyscy należymy do Boga. "Historia człowieka, która toczy się zupełnie inaczej niż to sobie wymarzyliśmy jest święta i trzeba ją uszanować i jej służyć. Historia twojej żony, twojego męża, twoich dzieci jest święta, mamy tej historii służyć . To jest najkrótsza droga do tak upragnionego przez nas wszystkich rodzinnego szczęścia - mówił ksiądz Pawluśkiewicz podczas homilii wygłoszonej w Dzień Świętej Rodziny.

Niedziela Świętej Rodziny jest obchodzona w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu. Papież Benedykt XV ustanowił to święto w 1921 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.