Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Obchodzono Międzynarodowy Dzień Migranta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-18 21:36

Na Zamku Królewskim w Warszawie obchodzono Międzynarodowy Dzień Migranta ustanowiony przez ONZ. Był ormiański teatr lalek, azjatycka kuchnia i afrykańskie bębny congo.

Jak mówi Anna Rostocka Międzynarodowej Organizacji do spraw Migracji w Warszawie, do Polski przyjeżdża coraz więcej imigrantów, lecz Polska jest wciąż państwem osób udających się za chlebem na Zachód. Według Międzynarodowej Organizacji do spraw Migracji na całym świecie jest około 200 milionów migrantów, czyli jest nią co trzydziesta piąta osoba na naszym globie.

Natomiast stołeczny ratusz szacuje, że w Warszawie przebywa około 150 tysięcy obcokrajowców. Jedną z nich jest działaczka wietnamskiej opozycji w Polsce Ton Van Anh (czyt. ton wan an), która przybyła na galę. Jak powiedziała, Polska jest bardzo otwarta na imigrantów z Azji. Zaznaczyła, że nie spotkała się jeszcze z żadnymi rasistowskimi wybrykami. Podkreśliła jednak, że za otwartością Polaków powinna iść przychylność administracji, z czym - jej zdaniem - bywa kłopot.

Podczas uroczystej gali między innymi ormiańscy uczniowie z Krakowa zaprezentowali narodową baśń kukiełkową pod tytułem "Śmierć Kikosa".

Wystąpił również afrykański zespół muzyczny, a w kuluarach można było skosztować specjałów azjatyckiej kuchni.

18 grudnia ustanowiono Międzynarodowym Dniem Migranta na pamiątkę przyjęcia Konwencji o Ochronie Praw Wszystkich Migrantów Pracowników i Członków ich Rodzin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.