Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Od 2 stycznia dziecko zapiszesz do żłobka przez internet

27 grudnia uruchomiono wersję testową systemu. Rodzice mogą sprawdzić jak wygląda proces rekrutacji i jakie dane będą im potrzebne przy składaniu właściwego wniosku do żłobka.

 / Fot. Aleksandra Pośpiech; CC BY-SA 3.0 / WikipediaRodzice będą zgłaszać swoje dzieci do żłobków za pomocą strony www.zlobki.waw.pl.

Właściwa rekrutacja rozpocznie się 2 stycznia 2012 r. o godz. 9. i potrwa aż do ogłoszenia list przyjętych, czyli do 15 czerwca.
Rodzice w formularzu zgłoszeniowym wybierają trzy żłobki, do których chcieliby zapisać swojego malucha. O przyjęciu dziecka nie będzie decydować kolejność złożonych wniosków, ale kryteria ustalone przez miasto stołeczne Warszawa.

Jakie? Liczba punktów, których maksymalnie można otrzymać 100. 54 pkt. dostaje się za to, że rodzice i dziecko zamieszkują w Warszawie i tam płacą podatki.
27 pkt. otrzymają ci, którzy studiują bądź mieszkają w stolicy. 6 pkt. dolicza się dziecku, którego rodzeństwo chodzi do wybranego żłobka. Kolejne 4 pkt. przyznawane są rodzinie znajdującej się pod opieką kuratora. Tyle samo punktów otrzymuje maluch, którego rodzeństwo jest niepełnosprawne, a 5 pkt. można otrzymać za posiadanie rodzeństwa poniżej 14. roku życia.

Jak podaje Życie Warszawy w stołecznych żłobkach jest 4496 miejsc.
Pełna opłata za żłobek wyniesie we wrześniu 2012 r. 372,22 zł. Dodatkowy dzienny koszt za wyżywienie to 5,95 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.