Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Od lipca droższe opłaty za wodę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-13 08:16

Od 30 czerwca warszawskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wprowadza podwyżkę opłat za wodę i ścieki - pisze "Życie Warszawy". Wzrost cen będzie niebagatelny - bo o 33 procent. Decyzja jest nieodwołalna, choć w tej sprawie nie wypowiadała się Rada Warszawy. Część radnych jest oburzona.

Decyzję o podwyżce władze miasta mają ogłosić oficjalnie w najbliższych dniach. Wzrost cen o jedną trzecią oznacza, że średnio jeden warszawiak zapłaci miesięcznie rachunek większy o 7 złotych 69 groszy.
Większość radnych miasta dopiero wczoraj dowiedziała się o planowanej przez MPWiK podwyżce. Jedni byli wściekli, inni zadowoleni, że dyskusja ich ominęła.

Płacąc więcej za wodę, warszawiacy pośrednio współfinansują miliardowe inwestycje, które w najbliższych latach mają realizować wodociągi. W tym roku realizują one budowy za blisko 700 milionów złotych. Podwyżka ma przynieść dodatkowe sto milionów złotych w tym i około dwustu milionów złotych w przyszłym roku. Szczegóły w "Życiu Warszawy".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.