Facebook Google+ Twitter

Warszawa oddaje głos Afryce

Już dziś przed Pałacem Kultury i Nauki odbędą się obchody Dnia Jedności Afrykańskiej. Organizatorzy obiecują przenieść nas w upalne klimaty tego gorącego kontynentu. To znakomita rekompensata dla tych, którzy długi weekend spędzają w Warszawie.

Mimo mało sprzyjającej aury, Warszawa może stać się dzisiaj najbardziej upalnym miastem w Polsce. Wszystko to za sprawą programu dzisiejszych obchodów Dnia Jedności Afrykańskiej. Już od 15 otwarte będzie Miasteczko Afrykańskie, do którego powinny przyciągnąć nie tylko zapachy kuchni afrykańskiej, ale i warsztaty otwarte dla wszystkich chętnych. Taniec w rytmie afrykańskich bębnów i nauka gry na instrumentach kongo to tylko niektóre z atrakcji. Ponadto będzie można podziwiać modę afrykańską, a w Namiocie Filmowym zobaczyć pokaz filmów promujących kulturę kontynentu.

Gorące rytmy w chłodnej Warszawie
Główną atrakcją dzisiejszego programu będą koncerty plenerowe. Już o 18 wystąpią gwiazdy afrokaraibskie (Clive Brown&The Shekinah Singers) oraz najlepsi muzycy afrykańscy z całej Polski (między innymi Djembe All Stars, Djolof-Man, Goldfinger). Wstęp na wszystkie punkty programu jest wolny.

Nie tylko dzisiaj / Fot. Dzień Jedności Afrykańskiej
Także 26 maja, w Sali A Wydziału Historycznego UW, studenci oddadzą głos Afryce. W ramach "Dni Afryki" Amnesty International oraz Międzywydziałowe Koło Afrykanistyczne UW zapraszają na konferencję "Konflikty zbrojne w Afryce a interwencje sił ONZ i Unii Afrykańskiej". Konferencja ma przybliżyć sytuację kontynentu, historyczne uwarunkowania dzisiejszych konfliktów zbrojnych, np. w Darfurze. Konferencja rozpoczyna się o godzinie 15.

W konferencji udział wezmą: Magdalena Nagórska (Polska dla Darfuru), Patrycja Zandberg (Simba Friends), Maciej Fagasiński (Amnesty International), Agnieszka Dzieduszycka (dziennikarka, autorka dokumentu „A cry in the silence” o uchodźcach z Darfuru), Paweł Średziński (portal Afryka.org), dr Wiesław Lizak (ISM UW).

W trakcie konferencji na kampusie UW odbędzie się malowanie Namiotu Nadziei dla uchodźców z Darfuru.

Wstęp na imprezy pod Pałacem Kultury i Nauki oraz konferencję jest bezpłatny

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Witam serdecznie!
Widzę,że "stan obecny" artykułu wzbudza zainteresowanie. Dziękuję za uwagi i spostrzeżenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.05.2008 18:06

hehe... Rzeczywiscie... "specyficzne" to wybor z niewysokiej polki :) Mimo wszystko lepszy od stanu obecnego :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jacku, to ja się jeszcze przyczepię do przyczepienia - "specyficzne zapachy" to nie jest dobra rada ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.05.2008 13:26

(+) Ciekawy event, solidnie opisany.

Jesli mozna na cos zwrocic uwage: "...dzisiejszych obchodów Dnia Jedności Afrykańskiej. Już od 15 otwarte będzie Miasteczko Afrykańskie, do którego powinny przyciągnąć nie tylko zapachy kuchni afrykańskiej, ale i warsztaty..."

"Afrykańskie" w nadmiarze... :) Sadze, ze lepiej brzmialoby np.: "specyficzne zapachy czarnej kuchni", lub "zapachy kuchni Czarnego Lądu"

Jezeli bedziemy sie upierac przy "afrykanskim", moze nam pomoc zmiana rytmu zdania. Wtedy proponowalbym "zapachy typowej, afrykanskiej kuchni"...

Bardzo pomaga, gdy ktos czyta nam glosno nasze wypociny. wtedy zauwaza sie najwiecej niedoskonalosci :)

Nie czepiam sie; jedynie proponuje... To moze zwiekszyc ekspresje i sile wyrazu tekstu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.