Facebook Google+ Twitter

Warszawa. "Oddech" Lydii Bauman w Galerii Studio

W środę, 2 kwietnia 2014 roku o godzinie 17 w Galerii Studio mieszczącej się w stołecznym Teatrze Studio odbędzie się wernisaż kolejnej wystawy - "Breath / Oddech", na którą złożą się obrazy Lydii Bauman.

Polski las Lydii Bauman. / Fot. materiał reklamowy Galerii Studio w WarszawieLydia Bauman urodziła się w Warszawie, ale od wielu już lat mieszka, pracuje i tworzy w Wielkiej Brytanii. Studiowała na uniwersytetach w Newcastle i historię sztuki Courtauld Institute of Art. Pracowała dla radia BBC, a także prowadziła wykłady w wielu szkołach dla dorosłych w Londynie. Zawodowo związana była również z Tate Gallery, National Portrait Gallery, a obecnie z National Gallery w Londynie.

W stolicy Wielkiej Brytanii najczęściej można zobaczyć prace Lydii Bauman tak na wystawach indywidualnych, jak i zbiorowych. Swoje obrazy artystka prezentowała ponadto w USA, Australii, Arabii Saudyjskiej, Maroku. W Polsce można je było oglądać w warszawskiej Zachęcie (1997 r.), a wcześniej w galerii lubelskiego Teatru NN. "Gdy opuściłam Polskę mego dzieciństwa, moim domem stał się świat. Nie tylko te jego części, w których tymczasowo osiadłam, Izrael czy Wielka Brytania, ale i inne, mniej mi
znane, które swoistym nastrojem i wyglądem zaspokoić miały uparcie odżywającą we mnie potrzebę porządku i piękna. Drzewa o świcie - obraz Lydii Bauman. / Fot. materiał reklamowy Galerii Studio w WarszawieTęsknota ta goniła mnie po zakamarkach Europy, częściach Ameryki, północnej Afryki, po Wschodzie bliskim i dalekim, po wyspach karaibskich i Australii. Wszędzie pejzaż objawiał mi się wyłącznie jako zjawisko estetyczne, miejsce dramatów żywiołowych raczej niż ludzkich. Pola, sady, plantacje, domostwa noszące piętno trudów człowieka, pozostawały tak opustoszałe jak pustynie, dziewicze lasy i inne dzikie obszary ziemi"
- napisała Lydia Bauman w zaproszeniu na wystawę w Galerii Teatru Studio w Warszawie, która czynna będzie do 25 maja br.

Motywem przewodnim obrazów Lydii Bauman są drzewa, które stanowią dla artystki symbol trwania i stałości we współczesnym świecie, gdzie wszystko się szybko zmienia i coraz mniej jest w nim elementów pewnych i stabilnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.