Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Okrągły Stół dla Polskiej Piłki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-05 21:19

W dobrych nastrojach wyszli ze spotkania Okrągłego Stołu dla Polskiej Piłki jego uczestnicy. Prezes PZPN Grzegorz Lato, minister sportu Adam Giersz, jak i przedstawiciele inicjatywy "Koniec PZPN" są zdania, że tego typu debata może być początkiem reformy polskiego futbolu.

Prezes Grzegorz Lato powiedział, że na szczycie przedstawiono wszystkie niedociągnięcia polskiej piłki nożnej. Zaznaczył przy tym, że nie miał wrażenia, iż Okrągły Stół przerodził się w nagonkę na Polski Związek Piłki Nożnej. Przyznał jednak, że on sam popełnił błędy, szczególnie w przypadku decyzji dotyczących polskiej reprezentacji.

Szef PZPN dodał, że wstępnie ustalono już termin następnego tego rodzaju spotkania. Miałoby się ono odbyć w maju przyszłego roku. Nie był jednak w stanie podać dalszych szczegółów takiego zjazdu.
Inicjatywa "Koniec PZPN" również pozytywnie odniosła się do obrad Okrągłego Stołu. Rzecznik tej organizacji Filip Gieleciński wytknął jednak działaczom polskiej federacji piłkarskiej, że niepotrzebnie obruszają się na krytykę, której są ostatnio przedmiotem.

W podobnym tonie podsumował zjazd szef resortu sportu i turystyki. Adam Giersz uważa, że było to trudne, ale potrzebne spotkanie.
Podczas Okrągłego Stołu przyjęto siedem postanowień, które mają poprawić stan polskiej piłki. Dotyczyły one audytu spraw badanych przez komisję dyscyplinarną, kodeksu etycznego dla sędziów, szkolenia, bezpieczeństwa, licencji PZPN, modelu zarządzania, czy promocji EURO 2012.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.