Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15419 miejsce

Warszawa ostatnia na pierwszej prostej

Warszawiakom nie zależy na tym, by w ich mieście powstał tor Formuły 1. Tylko 13 proc. spośród wszystkich głosujących internautów wsparło pomysł, by bolidy Formuły 1 ścigały się po stolicy. Prowadząca w rankingu Gdynia ma 34 proc. głosów.

http://www.torformuly1.pl/ / Fot. screenOd 1 czerwca na stronie www.torformuly1.pl każdy może zagłosować na miasto, w którym mógłby powstać uliczny tor Formuły 1. Na pomysł zorganizowania wyścigów w Polsce wpadła firma LG, która ściśle współpracuje z organizatorami tych zawodów na świecie.

Do 31 lipca internauci mogą głosować na jedno z czterech miast w Polsce: Warszawę, Gdynię, Kraków i Wrocław. Wyniki będą ogłoszone 7 sierpnia.

Po głosowaniu zaczną się rozmowy na temat powołania konsorcjum, które by mogło wybudować tor. - Żadnego z miast, ani pomysłodawcy plebiscytu - firmy LG, nie stać na samodzielną realizację projektu. Jednak nas to nie zraża i będziemy dążyć do budowy toru F1 w Polsce. Przykładem jest Turcja, gdzie teraz odbywają się zawody. Około 150 firm i instytucji połączyło siły aby zbudować tam tor - mówi rzecznik projektu Bartosz Skwiercz.

Tor w stolicy miałby powstać po prawej stronie Wisły, wokół budowanego obecnie Stadionu Narodowego. Według projektu trasa obiega stadion w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Od wschodu i zachodu granicami obszaru są tereny zielone: Park Skaryszewski, wzdłuż Alei Zielenieckiej, na której zlokalizowano prostą startową, i zadrzewiony szeroki prawy brzeg Wisły. Zachodnie zakręty zlokalizowano tuż przed wjazdem na dwa mosty: Księcia Józefa Poniatowskiego i Świętokrzyski. Z kolei od północy przejazd zaplanowany jest pod wiaduktem kolejowym, a od południa granice wyznaczają zabudowa Saskiej Kępy wraz z rondem Jerzego Waszyngtona.

Tor na Pradze byłby najszybszym z czterech, miałby 4620 m długości. Maksymalna prędkość bolidów sięgałaby 306 km/godz., a czas okrążenia oscylowałby wokół 1 min. i 27 sekund. Wokół toru mogłyby powstać trybuny dla około 120 tysięcy kibiców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Marzenia dobra rzecz:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To tylko zabawa :) Pomarzyć można ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.06.2009 07:56

Tor. Jaki tor?
Kto zechce zorganizować w zaścianku Europy taką imprezę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coś kwadratowe te tory wszystkie... Najładniej prezentuje się krakowski, dodatkowo Kraków ma dobrą bazę hotelową i lotnisko. Ale jakoś nie widzą mi się te fragmenty torów we Wrocławiu i Krakowie przebiegające nad rzekami. To jest praktycznie niewykonalne w polskich warunkach pogodowych. Jakiekolwiek hamowanie kończyłoby się na bandzie. Projekt toru w Warszawie jest tragiczny - taki kwadrat z jednym wcięciem. W tej sytuacji nie ma nawet dobrego projektu, a co dopiero myśleć o budowie. Ale wiemy wszyscy, że jest to tylko zabawa. Wbudowanie toru ulicznego w Polsce nie jest możliwe. Z tym trzeba się pogodzić i ciułać pieniążki na dofinansowanie toru normalnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.