Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1857 miejsce

Warszawa. "Otwarcie sezonu" zakończy sezon w Teatrze Kwadrat

Ostatnią premierą kończącego się sezonu w warszawskim Teatrze Kwadrat będzie sztuka pod przewrotnym tytułem "Otwarcie sezonu". Pierwsze przedstawienie zostało zagrane w sobotę, 24 czerwca 2017 roku.

Plakat spektaklu 'Otwarcie sezonu'. / Fot. materiał Teatru Kwadrat w WarszawieSztukę Michaela McKeevera w tłumaczeniu Bogusławy Plisz - Góral wyreżyserował Waldemar Śmigasiewicz. Bohaterką "Otwarcia sezonu" jest amerykańska gwiazda Mallory Dupre (w Kwadracie zagra ją Ewa Kasprzyk), której życie podporządkowane jest całkowicie zawodowi. Zainteresowanie prasy brukowej budzi przede wszystkim życie prywatne artystki znaczone rozlicznymi romansami z coraz młodszymi partnerami. Tę skłonność do burzliwego życia uczuciowego Mallory odziedziczyła po ojcu, Edmundzie (gościnnie gra go Daniel Olbrychski), który już sam pogubił się w liczeniu żon. Podobieństwo charakterów i podejścia do życia jest przyczyną częstych konfliktów między córką i ojcem. Najbardziej opanowany i uporządkowany w ich zwariowanej rodzinie jest Christian, syn Mallory (Kamil Kula), który z aktorstwa zrezygnował i zajmuje się interesami oraz organizacją kariery swojej popularnej matki. Taki układ jest dla niego wygodny, gdyż dzięki temu nie przejmuje się tym, że sam nie do końca wie, co chciałby zrobić ze swoim życiem.

W ich nowojorskim apartamencie wszystko toczy się swoim, nieco chaotycznym rytmem aż do momentu, w którym EdmundObsada 'Otwarcia sezonu' (od lewej): Marcin Piętowski, Ewa Kasprzyk, Anna Oberc, Daniel Olbrychski i Kamil Kula. / Fot. materiał Teatru Kwadrat w Warszawie oświadcza, że zbankrutował i nie ma gdzie się podziać. Oczekuje, że córka i wnuk przyjmą go pod swój dach. Czym to się skończy? Zawałem na miejscu. Serce Edmunda nie wytrzyma ciosu, którym będzie odmowa Mallory. W tej sytuacji nie ma wyjścia, aktor - rekonwalescent zamieszka z nimi, a jego opieką zajmie się młoda i atrakcyjna pielęgniarka (w tej roli gościnnie w Teatrze Kwadrat Anna Oberc). Robi się coraz ciekawiej. Jednak kumulacją będzie wspólna praca przy inscenizacji "Króla Leara". Kiedy napięcie sięga już zenitu, bohaterowie muszą zrewidować swoje nastawienie do siebie, swojego życia i do trudnej i wymagającej pracy w show biznesie. W obsadzie zobaczymy także Marcina Piętowskiego jako Tony O'Neill.

Scenografię do spektaklu przygotował Wojciech Stefaniak, kostiumy - Maciej Chojnacki i Viola Piekut, a muzykę skomponował Mateusz Śmigasiewicz. Popremierowe spektakle zostaną zagrane na Dużej Scenie Teatru Kwadrat w dniach 25, 26, 28, 29 czerwca o godzinie 19.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.