Facebook Google+ Twitter

Warszawa otwarta na grafficiarzy. Festiwal Graffiti ruszy w kwietniu

Podpory na rondzie Sedlaczka, podpory wiaduktu na rondzie Tybetu, mur na Trasie Łazienkowskiej, mur przy Globusowej - to miejsca uwolnione dla warszawskich grafficiarzy. Zarząd Dróg Miejskich wyznaczył obiekty, na których legalnie będą mogli pochwalić się swymi umiejętnościami.

 / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/60/Graffiti_Piece.JPG/800px-Graffiti_Piece.JPGFestiwal Graffiti rozpocznie się 26 kwietnia, a efekty działań grafficiarzy zobaczymy na rondzie Sedlaczka (podpory wiaduktu Trasy Łazienkowskiej od ulicy Łazienkowskiej do Zamku Ujazdowskiego), rondzie Tybetu (podpory wiaduktu alei Prymasa Tysiąclecia), Trasie Łazienkowskiej (mur oporowy przy Czerniakowskiej), na murach oporowych ulicy Globusowej.

Co prawda na tym miejscu malunki grafficiarzy już są, ale ponieważ nie podobają się mieszkańcom, więc zostaną zamalowane, a ściana stanie się "Obiektem Festiwalowym".

Chętni do wzięcia udziału w Festiwalu Graffiti muszą do 31 marca zgłosić się do Zarządu Dróg Miejskich i dostarczyć wstępny projekt obrazu.

Jak podaje TVN Warszawa, prace nie mogą zawierać treści wulgarnych, dyskryminujących oraz komercyjnych. Festiwal potrwa do 28 sierpnia. Efektem dwóch pierwszych edycji są obrazy m.in.: na rondzie Tybetu, Galerii Sedlaczka czy Galerii Osobowości na przystankach GUS.

O czym może powiedzieć graffiti?
Murale chopinowskie na warszawskiej Tamce
Warszawa - miasto otwarte na graffiti

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.