Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Parking Parkuj i Jedź powstanie w centrum handlowym?

Być może już niedługo kierowcy podróżujący po Warszawie będą mogli zostawić swój pojazd na nowym parkingu Parkuj i Jedź.

Kierowcy mogliby z niego korzystać podczas utrudnień związanych z budową drugiej linii metra w stolicy / Fot. Patryk Rostek, Domena publiczna, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_CH_Warszawa_Wilenska_%281%29.JPG&filetimestamp=20080403162829 Parkuj i Jedź to sieć publicznych i odpłatnych parkingów. Zlokalizowane są one zazwyczaj w obrębie dużych węzłów komunikacyjnych, a
ich głównym zadaniem jest pozostawienie na parkingu samochodu i jazda środkami komunikacji miejskiej. W stolicy znajduje się ich osiem.

Być może na mapie Warszawy pojawi się kolejny. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie znajdował się on na terenie jednego z centrum handlowych. Zarząd Transportu Miejskiego prowadzi w tej sprawie negocjacje z Centrum Handlowym Wileńska. Jeden poziom miałby zostać wydzierżawiony właśnie na podziemny parking. Kierowcy mogliby z niego korzystać w czasie utrudnień komunikacyjnych związanych z budową drugiej linii metra w stolicy.

Jak podaje TVN Warszawa, parking miałby pomieścić 350 aut. Będzie można z niego korzystać, posiadając ważny bilet komunikacji miejskiej. Kierowcy mogliby zostawiać na nim pojazdy od poniedziałku do piątku w godz. 7-23 z wyjątkiem piątku, kiedy będzie czynny w godz. 7-20.

Już niebawem miejski inżynier ruchu ma zatwierdzić plan objazdów związanych z budową metra. Nieprzejezdna od października będzie ul. Targowa, a al. Solidarności na wysokości skrzyżowania z Targową, zostanie zwężona i będzie dostępna wyłącznie dla autobusów.

Weź udział w akcji
Chcemy Taniego Paliwa - podpisz petycję do rządu

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.