Facebook Google+ Twitter

Warszawa partnerem Open Days 2008

Możliwość obejrzenia zabytkowych modeli tramwajów oraz konferencja w sprawie finansowanie ekologicznych środków transportu. To propozycje, jakie stołeczny ratusz oferuje mieszkańcom Warszawy w dniach 26 - 27 października.

Warszawa nie zamyka się na sprawy ekologii. Udowadnia to, nawiązując dialog z Komitetem Regionów Unii Europejskiej i podejmując kolejne działania w ramach "Partnerstwa dla Klimatu". Szykując się do grudniowej Konferencji Klimatycznej COP14 władze Warszawy zorganizowały konferencję Open Days 2008. Odbędzie się w dniach 26 i 27 października, a jej tematem przewodnim będą plany rozwoju transportu publicznego w Warszawie w kontekście walki ze zmianami klimatu.

Co dla mieszkańców stolicy?

W niedziele, 26 października, zajezdnia Mokotów Tramwajów Warszawskich zaprasza wszystkich chętnych do obejrzenia zabytkowych modeli tych pojazdów. Dla ułatwienia zorganizowany został dojazd specjalnym tramwajem. Ruszy o godzinie 11 z przystanku Centrum 07 w kierunku Mokotowa. Na godzinę 13 przewidziano kurs powrotny z zajezdni Mokotów na przystanek Centrum 08. Wydział prasowy Urzędu Miasta poinformował nas, że zwiedzającym towarzyszyć będzie przewodnik warszawski z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej, pan Michał Kiembrowski. Opowie zwiedzającym o Tramwajach Warszawskich, historii zajezdni Mokotów oraz znajdujących się tam zabytkowych pojazdach.

Natomiast na poniedziałek, 27 października zapowiedziane zostało spotkanie naukowe pod hasłem „Uczestnictwo w inicjatywach europejskich na rzecz finansowania ekologicznych środków transportu i walki ze zmianami klimatu”. Organizatorzy mają na celu określenie kierunków i planów przedsięwzięć m.st. Warszawy na rzecz przyjaznego środowisku transportu publicznego. Wskazane zostaną ekologiczne kierunki inwestowania w zakresie termomodernizacji oraz energetyki. Co ciekawe, konferencja zostanie uzupełniona prezentacją globalnych doświadczeń Fundacji Clintona.


Open Days Jest to cykl imprez tematycznych organizowanych od pięciu lat przez Komitet Regionów Unii Europejskiej oraz Dyrekcje Generalną Komisji Europejskiej do spraw Polityki regionalnej. Cykl ten służy komunikowaniu się między podmiotami kształtującymi politykę regionalną oraz prezentacji dorobku poszczególnych regionów i miast Europy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.