Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Pechowe schody na Narodowym w końcu naprawione?

Naprawa schodów kaskadowych na Stadionie Narodowym w Warszawie powinna zakończyć się 15 września. Na niektórych z nich już rozpoczęto próby obciążeniowe.

 / Fot. Przemysław Jahr, własność publiczna/ wikipediaProblem pojawił się w połowie maja, kiedy to okazało się, że wybudowane na stadionie schody kaskadowe nie przeszły prób obciążeniowych. Kilkanaście dni później zapadła decyzja o ich naprawie.

Jak podaje tvnwarszawa, obecnie rozpoczęły się testy wzmocnionych już schodów. Podczas prób specjaliści monitorują czy konstrukcja jest dostatecznie stabilna i czy się "nie ugina".

Czytaj także: Na czyjej ziemi stoi Stadion Narodowy?

Wyścig z czasem

Krzysztof Woch, rzecznik Hydrobudowy, konsorcjum budującego stadion, zaznacza, że tylko niektóre schody są gotowe do przetestowania. Część z nich trzeba jeszcze zabezpieczyć stalowym gorsetem, a na innych wciąż odbywają się prace montażowe i malarskie.

Prace budowlane Hydrobudowa zleciła Mostostalowi Zabrze. Krzysztof Woch dodał: "Ta firma już udowadniała, że potrafi się zmobilizować i przyśpieszyć tempo".

Zobacz również: Stadion Narodowy ponownie rozbłyśnie

Stadion będzie gotowy w listopadzie?


Po wykryciu nieprawidłowości w budowie schodów Narodowe Centrum Sportu zdecydowało, że czas na zmiany. Zmienił się lider konsorcjum budującego Stadion Narodowy. Budowy nie zakończy Alpine Bau, ale Hydrobudowa. Tym samym zmienił się także termin oddania stadionu na 30 listopada.
Do Wiadomości24 możesz dodać
własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niech tylko nie zrobia, nam wstydu na Euro 2012r . Zycze powodzenia.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.